peeling enzymatyczny

Eksfoliacja, nazywana potocznie peelingiem enzymatycznym to proces usuwania zrogowaciałego naskórka. Zabieg ów sprawi między innymi, że Twoja skóra lepiej będzie przyswajać składniki aktywne, które wchodzą w skład ulubionych kosmetyków. Złuszczanie zewnętrznej warstwy skóry stanowi niezbędną część codziennej pielęgnacji, stymuluje odnowę cery i harmonizuje pigmentację. Ciekawi Cię, jak dokładnie działa peeling enzymatyczny? Zapraszamy więc do lektury!

W odróżnieniu od innych rodzajów zabiegów, peeling chemiczny jest łagodniejszy, a więc nie sprawi, że Twoja skóra zostanie podrażniona. Nie musisz obawiać się przygotowywania peelingu samodzielnie – działa on bowiem powierzchniowo, dzięki enzymom pochodzenia roślinnego. Skóra poddana zabiegowi będzie bardziej elastyczna, nabierze młodego wyglądu, a przede wszystkim będzie dużo zdrowsza! Jeśli posiadasz delikatną cerę, peeling enzymatyczny będzie doskonałym wyborem.

Składniki i działanie peelingu

Oczyszczanie twarzy z wykorzystaniem peelingu enzymatycznego stało się bardzo popularne nie bez powodu. Składnikami eksfoliacji są bowiem naturalne enzymy, które przyśpieszają proces odnowy cery poprzez pozbycie się zbędnych białek obecnych w naskórku. Żywe komórki skóry są przy tym zupełnie bezpieczne – w przeciwieństwie do peelingów chemicznych zawierających kwasy organiczne. Enzymy zawarte w kosmetykach są wyjątkowo pomocne w procesach biologicznych – rozpuszczają białka, nie zakłócają przy tym pH skóry. Zachowasz dzięki temu dobrą kondycję skóry bez żadnych zmartwień.

Sprawdź!  Peeling migdałowy - jak wykonać w domu?

W kosmetykach najczęściej występującymi enzymami są wyciągi z kiwi, jabłka, papai, czy ananasa. Wszystkie one mają działanie złuszczające. Rada od nas – korzystaj tylko z kosmetyków, które zawierają enzymy roślinne lub owocowe.

Przed wyborem odpowiedniego peelingu, powinnaś określić potrzeby swojej skóry. Jeśli posiadasz suchą cerę lub starzejącą, stosuj go nie więcej niż dwa razy w tygodniu. Jeśli borykasz się z problematyczną skórą, wykonuj peeling częściej, nawet trzy-cztery razy w ciągu tygodnia.

Sprawdź!  Peeling gommage (gumkowanie twarzy) – na czym polega?

Oto najważniejsze właściwości peelingu enzymatycznego:

  • Oczyszcza pory,
  • Wygładza skórę,
  • Redukuje martwy naskórek,
  • Reguluje wydzielanie sebum,
  • Przywraca blask i komfort skóry,
  • Daje poczucie świeżości.

Kompleks enzymów zawarty w przypominającym maskę peelingu rozpuszcza zawartą w skórze kreatynę. Nie musisz przy tym wcierać go w skórę, więc jest będzie o wiele łagodniejszy dla Twojej cery. Jeśli posiadasz cerę trądzikową lub naczynkową – niczym się nie przejmuj. Peeling enzymatyczny nie podrażnia. Zabieg będzie łagodny dla Twojej skóry.

Manualne oczyszczanie twarzy – jak stosować peeling enzymatyczny?

Na początek pozbędziemy się zbędnej warstwy sebum – łoju skórnego, który naturalnie wydzielany jest przez gruczoły w naszej skórze. Ma on zapewnić jej miękkość oraz ochronę antybakteryjną i przeciwgrzybiczą, lecz jego nadmiar może mieć przykre skutki dla zdrowia i kondycji Twojej cery.

Sprawdź!  Peeling kawitacyjny do twarzy - co to jest i jak wykonać go w domu?

Przygotuj się do zabiegu, usuń makijaż i kosmetyki pozostałe na skórze. Oczyszczenie cery to istotny etap i pod żadnym pozorem nie podchodź do niego lekceważąco. Zapoznaj się z ulotką i sposobem stosowania kosmetyku, który wybrałaś. Na suchej lub delikatnie wilgotnej skórze rozprowadź peeling. Zachowaj ostrożność w okolicy oczu oraz ust. Delikatnie wmasuj preparat, po czym odczekaj kilka minut. Kiedy upłynie wyznaczony czas, zmyj środek letnią wodą. Kiedy będzie już po wszystkim, od razu poczujesz różnicę. Twoja skóra będzie gładka i odświeżona.   Kiedy odkryjesz niezwykłe działanie peelingów enzymatycznych, na stale zagoszczą one w Twojej codziennej pielęgnacji cery. To naturalny i zupełnie bezpieczny sposób na to, by zachować skórę w jak najlepszej formie. Będzie odświeżona i odmłodzona, a Ty od razu poczujesz się lepiej.