peeling gruboziarnisty w domu

Dbanie o swoje ciało oraz piękną cerę przynosi wiele korzyści. Nie tylko pozwala cieszyć się młodą i jędrną skórą na dłużej, ale też poprawia samoocenę i pozwala na chwilę relaksu po ciężkim dniu. Istnieje wiele zabiegów, które sprawiają, że twarz staje się bardziej promienna, a skóra gładka i miękka w dotyku. Jednym ze sposobów, żeby uzyskać taki efekt, jest peeling gruboziarnisty, który warto co jakiś czas wykonywać. Można go stosować nie tylko do ciała, ale też do twarzy, ważne jednak, żeby wiedzieć, jak używać go prawidłowo.

Peeling gruboziarnisty – jak działa?

Peeling gruboziarnisty to jeden z rodzajów mechanicznego złuszczania skóry. Dzięki ścierającym cząsteczkom pozwala na pozbycie się martwego naskórka. Działa on na zasadzie tarki i jest dość inwazyjnym zabiegiem, dlatego nie zaleca się wykonywania go na co dzień. Jego systematyczne stosowanie np. raz na tydzień, poprawia krążenie, ułatwia wchłanianie kosmetyków, poprawia koloryt skóry i oczyszcza pory. Wygładza również blizny i sprawia, że nierówności są dużo mniej widoczne. 

Sprawdź!  Peeling migdałowy - jak wykonać w domu?

Peeling gruboziarnisty do twarzy 

Skóra twarzy jest delikatniejsza niż ta na ciele, dlatego należy odpowiednio dobrać peeling gruboziarnisty do rodzaju cery. Korzyści z jego stosowania z pewnością zauważą osoby z tłustą i mieszaną, a u tych z suchą i wrażliwą skórą, łatwo o podrażnienia. Dlatego w przypadku cienkiej i podatnej na uszkodzenia cery, lepiej sięgnąć po peeling drobnoziarnisty lub chemiczny. 

Peeling gruboziarnisty do ciała

Złuszczanie martwego naskórka na ciele może przynosić wiele korzyści. Peeling gruboziarnisty do ciała sprawi, że będzie ona przyjemna i miękka w dotyku, a wszelkie niedoskonałości będą mniej widoczne. Można go stosować przed oraz podczas kąpieli, nakładając na nawilżoną skórę. Ważne, żeby wmasowywać go kulistymi ruchami i robić to intensywnie, ale na tyle delikatnie, żeby nie uszkodzić i nie podrażnić skóry. Po jego użyciu należy dokładnie spłukać produkt ze skóry i delikatnie wytrzeć miękkim ją ręcznikiem. Najlepszy efekt uzyska się, nakładając po peelingu balsam intensywnie nawilżający lub wygładzający. Peeling jest też podstawą podczas stosowania samoopalaczy, ponieważ jego wykonywanie jest gwarancją uzyskania jednolitego koloru bez niespodziewanych plam. 

Sprawdź!  Laserowy peeling węglowy - na czym polega zabieg?

Peeling gruboziarnisty do stóp 

Skóra na stopach jest wyjątkowo gruba i narażona na wiele czynników zewnętrznych, przez które często sprawia problemy. Suche, pękające pięty, zgrubienia, odciski czy nieprzyjemnie szorstka skóra to zmora wielu osób. Peeling gruboziarnisty pozwoli na wygładzenie stóp i regularnie wykonywany, pozwoli cieszyć się gładką skórą przez cały rok. Jego działanie można śmiało porównać do pumeksu, ale może on zdziałać dużo więcej. Odpowiednio dobrane składniki, nie tylko będą działać, złuszczając naskórek, ale też odświeżą stopy, nawilżą skórę lub zadziałają na nią chłodząc, co będzie wyjątkowo pożądane po długim i ciężkim dniu. 

Sprawdź!  Peeling solny do twarzy i ciała - 3 proste przepisy do wykonania w domu

Z czego składa się peeling gruboziarnisty? 

Podstawą działania peelingu gruboziarnistego są drobinki, które mają za zadanie złuszczać martwy naskórek. Najczęściej w tym celu stosowany jest cukier, którego wielką zaletą jest rozpuszczanie się w wodzie. Dzięki temu peeling jest wygodny w użyciu i nie brudzi wanny jak np. Fusy z kawy. Równie dobrze sprawdza się gruba sól morska. Coraz częściej stosuje się też różnego rodzaju pestki i nasiona, łupiny orzechów oraz wspomnianą kawę. Wszystkie te składniki są bardzo inwazyjne, dlatego należy używać ich ostrożnie i odpowiednio dobrać je do potrzeb swojej skóry.