peeling kawitacyjny

Nie tylko w salonie kosmetycznym, ale też w domu – peeling kawitacyjny można wykonać w gabinecie, a także za pomocą specjalnych urządzeń we własnych czterech kątach. Ten trwający około 20 minut zabieg efektywnie oczyszcza skórę twarzy, nadając jest świeżości i blasku na długi czas. Przekonaj się, jakie efekty daje peeling kawitacyjny i czy wart jest swojej ceny.

Spis treści:

 1. Kawitacja – jak działa?
 2. Przeciwwskazania – kiedy zrezygnować z kawitacji?
 3. Ultradźwięki w zabiegu peelingu kawitacyjnego – jak powstają?
 4. Jak wykonać peeling kawitacyjny w domu?
 5. FAQ – najważniejsze pytania i odpowiedzi dotyczące peelingu kawitacyjnego

Kawitacja – jak działa?

Efekt kawitacji wywoływany jest za pomocą specjalistycznego urządzenia, które wytwarza fale ultradźwiękowe. W użyciu na wilgotnej skórze, wytwarza pęcherzyki z gazem – jest przy tym w zupełności bezbolesny. Nic nie grozi Twojej twarzy – zabieg peelingu kawitacyjnego jest w 100% bezpieczny, jeśli zastosujesz się do przeciwwskazań podanych poniżej! Na skutek rozbicia martwych komórek, młodsza warstwa skóry zostaje odsłonięta, dając wspaniałe efekty widoczne już po pierwszym zabiegu. 

Pobudzone do działania fibroblasty, zaczynają produkować więcej włókien kolagenowych i elastynowych, dzięki czemu skóra będzie bardziej napięta. Podobnie jak peeling enzymatyczny, czy ten, z użyciem fusów po kawie, oczyści Twoją twarz z martwych komórek, sebum i zaskórników. Adekwatny efekt daje również peeling laserowy.

Przeciwwskazania – kiedy zrezygnować z kawitacji?

Kawitacja posiada jednak szereg przeciwwskazań, które warto zweryfikować przed wykonaniem zabiegu. Koniecznie zapoznaj się z poniższą tabelą.

Sprawdź!  Peeling solny do twarzy i ciała - 3 proste przepisy do wykonania w domu
Peeling kawitacyjny – przeciwwskazania
Gorączka
Rozrusznik serca i metalowe implanty
Ciąża
Gruźlica
infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze
Zakrzepowe zapalenie żył
Nowotwór
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Peeling_kawitacyjny

Przed zabiegiem warto ponadto skonsultować się z lekarzem, który stwierdzi, czy peeling kawitacyjny będzie bezpieczny dla Twojego zdrowia.

Peeling z wykorzystaniem zjawiska kawitacji jest przeznaczony dla osób w każdym wieku i dla każdego rodzaju skóry. Jeśli jednak posiadasz skórę naczynkową, wrażliwą lub podrażnioną, polecamy najpierw skontaktować się z dermatologiem lub kosmetologiem.  

Zabieg polecany jest natomiast osobom, których cera charakteryzuje się nadmiernym natłuszczeniem. Będzie idealny dla osób borykających się z trądzikiem, zaskórnikami, czy przebarwieniami. Dodatkowo, peeling przygotuje Cię do kolejnych zabiegów kosmetycznych, jeśli takie planujesz.

peeling kawitacyjny xiaomi inface

Urządzenie do peelingu kawitacyjnego Xiaomi Inface

Ultradźwięki w zabiegu peelingu kawitacyjnego – jak powstają?

Nie musisz posiadać specjalistycznej wiedzy na temat tego, jak powstają ultradźwięki. Jeśli jednak jesteś zainteresowana dokładnym działaniem peelingu kawitacyjnego, poniżej zamieszczamy kilka najważniejszych kwestii:

 • Ultradźwięki nie są słyszalne dla ludzkiego ucha.
 • To dźwięki o wysokiej częstotliwości od 20kHz do 1GHz.
 • Powszechnie stosowane są w medycynie, np. w USG, a także w urologii i medycynie estetycznej.
 • Twój pies może usłyszeć ultradźwięki. Innymi zwierzętami, które są do tego zdolne to np. delfin czy nietoperz.
Sprawdź!  Peeling cukrowy do twarzy i ust – jak wykonać go w domu?
peeling kawitacyjny beautifly

Urządzenie do peelingu kawitacyjnego Beautifly | Źródło: Beautifly

Jak wykonać peeling kawitacyjny w domu?

Zabieg peeling kawitacyjnego nie musisz wykonywać w gabinecie kosmetycznym. Kupując odpowiednie urządzenie, będziesz w stanie wykonać peeling w zaciszu swojego domu lub mieszkania. Przed wyborem odpowiedniego sprzętu, powinnaś jednak zwrócić uwagę na kilka kwestii technicznych. Warto, by urządzenie do peelingu kawitacyjnego posiadało wyświetlacz LED. Będziesz dzięki temu w stanie kontrolować cały proces, mierząc czas trwania zabiegu. Zweryfikuj również, czy urządzenie wymaga podłączenia do prądu – jak łatwo się domyślić, o wiele wygodniejsze są modele bezprzewodowe. Dodatkowo przydatną funkcją jest możliwość regulowania mocy, dostosowując sprzęt do swoich własnych potrzeb.

Peeling kawitacyjny w domu – krok po kroku

 1. Przygotuj waciki i płyn do nawilżenia twarzy, np. wodę mineralną lub sól fizjologiczną.
 2. Usuń makijaż z twarzy i zdejmij biżuterię.
 3. Zwilż skórę.
 4. Szpatułkę ustaw pod kątem 45 stopni i powoli przesuwaj. Nie trzymaj jej zbyt długo w jednym miejscu, by nie uszkodzić skóry i uniknąć poparzenia. Omijaj ponadto okolice oczu i ust. Pamiętaj, by Twoja skóra była nieustannie nawilżana.
 5. Suchy wacik wykorzystaj do usuwania pozostałych zanieczyszczeń na szpatułce.
 6. Na koniec przemyj twarz tonikiem i nałóż maskę nawilżającą.

Peeling kawitacyjny a peeling domowy – jak wybrać właściwy zabieg?

Pozostałe peelingi domowe, o których pisaliśmy na łamach naszego portalu, nie zawsze sprawdzą się dla Twojej skóry. Aby zapewnić swojej twarzy zamierzony efekt, przemyśl decyzję, który rodzaj peelingu wybrać. W przypadku produkcji nadmiernej ilości sebum, przebarwieniom, czy skłonności do zaskórników, warto regularnie wykonywać peeling z wykorzystaniem kawitacji, np. co kilka miesięcy. Stanie się wtedy idealnym uzupełnieniem dla pozostałych zabiegów pielęgnacyjnych, którym poddajesz skórę swojej twarzy.

Sprawdź!  Domowy peeling skóry głowy i włosów - jak zrobić? Jakie daje efekty?

Pamiętaj koniecznie, że cera po peelingu kawitacyjnym jest szczególnie narażona na działanie czynników zewnętrznych, czy promieni UV. Stosuj po nim specjalnymi preparatami wzbogaconymi o filtry ochronne. 

FAQ – najważniejsze pytania i odpowiedzi dotyczące peelingu kawitacyjnego

Jak często wykonywać peeling kawitacyjny?

Wszystko zależy od indywidualnych cech Twojej skóry – intensywność zabiegów powinnaś skonsultować ze specjalistą. Zwykle jednak warto przeprowadzać serię do 10 zabiegów, po jednym na tydzień. Jeśli peeling ten ma stanowić jedynie uzupełnienie dla innych zabiegów, możesz wykonywać go rzadziej, np. raz w miesiącu.

Ile kosztuje zabieg?

Cena zabiegu w gabinecie kosmetycznym opiewać będzie prawdopodobnie na kwotę około 100 zł. Wiele salonów oferuje jednak dodatkowe zabiegi uzupełniające – wtedy cena może wzrosnąć do 200 lub 300 zł.

Ile kosztuje urządzenie do peelingu kawitacyjnego?

Ceny urządzeń do wykonywania peelingu różnią się w zależności od wielu czynników. Najtańszy sprzęt do peelingu kawitacyjnego można kupić już za ok. 100 zł.