prezent dla dziecka na roczek

Pierwsze urodziny dziecka to wyjątkowa okoliczność, którą warto uczcić w gronie najbliższych.

Jaki prezent na roczek kupić, aby rzeczywiście pasował?

Wielu gości zaproszonych na roczek zastanawia się nad tym, jaki upominek kupić dla dziecka obchodzącego tak ważne wydarzenie w swoim życiu. Czy lepiej zdecydować się na coś praktycznego, a może pamiątkowego? Oto 15 pomysłów na podarunki dla chłopca i dla dziewczynki, które idealnie sprawdzą się na tę okazję!

1. Kartka urodzinowa na roczek

Chociaż tradycja wręczania kartek urodzinowych nie jest już tak żywa jak kiedyś, warto zdecydować się na zakup takiego podarunku. Kartka z wypisanymi życzeniami na roczek będzie uroczą pamiątką, do której z przyjemnością będzie się wracać po latach.

Jeśli na urodziny planuje się również wręczyć gotówkę (na pewno przyda się rodzicom), można także umieścić ją w kopercie razem z ozdobną kartką urodzinową.

Zamiast zwykłej kartki na roczek można też zdecydować się na wyjątkową kartkę z personalizacją. Umieszczone na niej informacje jak imię małego solenizanta oraz data urodzin sprawią, że będzie unikatowa.

2. Personalizowany album na zdjęcia

Album na fotografie będzie doskonałym pomysłem na prezent na roczek. Może stanowić praktyczny podarunek i jednocześnie stworzyć pamiątkową księgę wspomnień z dzieciństwa. Obecnie bardzo popularne są albumy z czystymi kartami, które można wyklejać fotografiami i innymi pamiątkami oraz opisywać je kolorowymi markerami.

Wspaniałym pomysłem na prezent będzie także personalizowany album na zdjęcia dziecka. Na jego okładce umieszcza się wtedy nadruki lub grawerunki jak imię oraz datę narodzin.

3. Zabawki dla roczniaka

Sprawdzonym pomysłem na prezent dla chłopca i dziewczynki na roczek będą też zabawki.

Dzieci w tym wieku intensywnie się rozwijają, dlatego świetne będą zabawki interaktywne, aktywujące motorykę i pobudzające umysł, na przykład klocki, sortery, pchacze, zabawki muzyczne, zabawki do wanny, książeczki, samochodziki.

4. Księga pamiątkowa na roczek

Pierwsze urodziny są jedyną tego typu okazją, dlatego wspaniałym prezentem będzie wtedy księga pamiątkowa. Może ona posłużyć do umieszczenia w niej wpisów gości, zdjęć oraz innych pamiątek z tego dnia.

Dla dziecka najlepiej wybrać księgę pamiątkową z nadrukiem imienia i datą urodzin na okładce, by dzięki temu stanowiła ona sama w sobie wzruszającą pamiątkę na wiele lat.

5. Książeczki dla rocznego dziecka

Książeczki to kolejny dobry pomysł na podarunek na roczek. Czytanie dziecku już od najmłodszych lat wspiera jego rozwój i pomaga w budowaniu więzi z najbliższymi.

Dla rocznego dziecka można kupić aktywizujące kolorowe książeczki z obrazkami, książeczki muzyczne lub książeczki sensoryczne z różnymi powierzchniami do dotykania. Znakomicie sprawdzą się także klasyczne bajki dla dzieci, najlepiej z dużymi literami i obrazkami do przeglądania wspólnie z maluszkiem.

Można zakupić także personalizowane książki dla dzieci z imieniem, które wspaniale sprawdzą się jako pamiątkowy podarunek na roczek.

6. Pluszowy miś

Miś to najlepszy przyjaciel z dzieciństwa, dlatego jest on również często wręczanym podarunkiem.

Wybierając taką ponadczasową przytulankę, warto zdecydować się na misia z imieniem dziecka, na przykład w koszulce z personalizowanym nadrukiem.

7. Poduszka do pokoju dziecka

Jako praktyczny i piękny prezent na roczek dla dziewczynki i dla chłopczyka sprawdzą się poduszki do pokoju dziecięcego.

Obecnie bardzo modne są poduszki w kształcie zwierzątek, księżyca, chmurki czy gwiazdki. Można też kupić poduszkę z nadrukiem imienia dziecka, która sprawdzi się jako urodzinowa pamiątka.

8. Personalizowana skrzyneczka z podarunkami

Skrzyneczka wypełniona różnorodnymi prezentami na roczek będzie znakomitym wspomnieniem tego dnia. Można skomponować ją samodzielnie lub zakupić gotowy zestaw.

W skrzyneczce najczęściej umieszczane są podarunki jak kartka na roczek, przytulanka, książeczka, zestaw sztućców dziecięcych czy kubeczek.

Udanym zakupem może być też skrzyneczka z imieniem dziecka, która może posłużyć do gromadzenia pamiątek z okresu dzieciństwa.

9. Ubranka dla rocznego dziecka

Praktycznym podarunkiem na roczek będą ubranka, które na pewno przydadzą się rodzicom maluszka.

Aby nadać upominkowi indywidualny charakter, można zdecydować się na personalizowane ubranka dziecięce, na przykład na body z nadrukiem „Mam roczek” i imieniem małego solenizanta.

10. Pamiątkowa ramka na zdjęcie

Ramka na zdjęcie to kolejny użyteczny, ale też piękny upominek na pierwsze urodziny chłopca lub dziewczynki. Może posłużyć do umieszczenia pamiątkowego zdjęcia z tego wydarzenia i stać się uroczą dekoracją.

Na szczególną uwagę zasługują ramki na zdjęcie z nadrukiem imienia dziecka, które mogą stworzyć czarujący zestaw razem z jego fotografią.

11. Ozdobny łapacz snów z imieniem

Dekoracyjne łapacze snów to popularny dodatek, który wpisuje się w modne teraz aranżacje w stylu boho.

Jeżeli chcesz podarować łapacz snów dla dziecka, warto wybrać ten w stylistyce dopasowanej do pokoju dziecięcego, na przykład w pastelowych kolorach i z nadrukiem imienia maluszka.

12. Personalizowana skarbonka

Skarbonka na roczek to pomysł na przyszłościowy prezent. Można także umieścić w niej gotówkę na tę okazję.

Wspaniałym zakupem będzie personalizowana skarbonka, na przykład w formie ramki 3D, do której wrzuca się banknoty i monety. Skarbonki można kupić we wzorach dla dziewczynek i dla chłopców. Umieszcza się na nich informacje jak imię dziecka, datę urodzin, dedykację, dane o osobie, która wręcza podarunek.

13. Grawerowane sztućce dla dziecka

Roczny maluch coraz częściej zaczyna sięgać po łyżeczkę i widelec podczas swoich posiłków. Jako prezent na roczek mogą sprawdzić się zatem specjalne, bezpieczne sztućce dla dzieci, które pomogą w nauce ich obsługi.

W miejsce zwykłych sztućców można też zdecydować się na zestaw grawerowanych sztućców z imieniem dziecka, który może przez to stać się pamiątką z okresu dzieciństwa.

14. Plakaty do pokoju dziecięcego

Ze zwierzątkami, abecadłem, ale również z imieniem – plakaty do pokoju dziecięcego to kolejny pomysł na podarunek dla maluszka obchodzącego swoje roczne urodziny.

Na szczególną uwagę zasługują personalizowane plakaty z metryczką – imieniem, datą urodzin, wagą, wzrostem. Mogą stać się czarującą pamiątką dla dziecka, która będzie służyła przez wiele lat.

Można również zdecydować się na zakup zestawu plakatów oprawionych w ramy, dzięki czemu mogą być one od razu powieszone na ścianach.

15. Zegar ścienny z imieniem

Jako podarunek na roczek sprawdzi się także zegar do pokoju dziecięcego, który nie tylko pomoże rodzicom, ale też maluszkowi, który może uczyć się odczytywania godzin.

Najlepiej zdecydować się na klasyczny zegar ze wskazówkami, który wieszany jest na ścianie. By dopasować go do aranżacji pokoju, warto wybrać ten z dekoracyjnym wykończeniem, na przykład z nadrukiem zwierzątek lub w pastelowych odcieniach.

Ciekawym prezentem na roczek będzie także zegar ścienny z imieniem, który będzie stanowił pamiątkę po tym ważnym wydarzeniu w życiu maluszka.