Pilnik do paznokci

Pielęgnacja paznokci powinna być przeprowadzana nie tylko przy użyciu odpowiednich produktów, ale także właściwie dobranych do ich stanu akcesoriów. Jednym z podstawowych, regularnie wykorzystywanych do manicure narzędzi są pilniki do paznokci. Za ich pomocą nadajemy płytce odpowiedni kształt, przygotowujemy ją do malowania oraz pozostałych zabiegów. W sprzedaży dostępny jest szeroki i zróżnicowany wybór pilników, co pozwala na taki dobór akcesoriów do swoich potrzeb, aby ich stosowanie było w pełni bezpieczne dla zdrowia i urody naszych paznokci.

Pilniki do paznokci o różnej ziarnistości. Jak wybrać odpowiednią dla siebie?

Podstawowym parametrem, który należy wziąć pod uwagę, stojąc przed wyborem i zakupem pilnika, jest jego ziarnistość. Określana jest ona na podstawie ilości ziarenek ściernych przypadających na 1 cm2 pilnika. Na podstawie tego parametru możemy stwierdzić, czy dane akcesorium będzie posiadało silne właściwości ścierne, czy przeciwnie – będzie działało w bardzo delikatny sposób. Im wyższa ziarnistość, tym delikatniejszy jest pilnik. Im wartość ta jest mniejsza, tym mocniejsze właściwości ścierne będzie on posiadał.

Sprawdź!  Sukienki na wesele - jak wybrać modną i praktyczną sukienkę?

Do najczęściej wybieranych pilników należą te o ziarnistości w przedziale od 100 do 180. Są to pilniki średnioziarniste, które sprawdzą się do piłowania paznokci na co dzień. Doskonale nadają się do modelowania kształtem płytki, mogą być także wykorzystywane do wykonywania manicure akrylowego i hybrydowego. Sprawdzą się głównie u kobiet, których płytka jest w dobrym stanie.

Gruboziarniste pilniki do paznokci posiadają gramaturę 80-100. To agresywnie działające akcesoria, których nie powinno się stosować na naturalnej płytce. Służą głownie do nadawania kształtu sztucznym paznokciom, a także do zdejmowania tipsów czy usuwania starego manicure z płytki. Pilniki o gramaturze 240-500 to z kolei akcesoria drobnoziarniste. Są bardzo delikatne, przez co mają szansę dobrze sprawdzić się na słabych, łamliwych paznokciach. Ich zadaniem jest wygładzenie płytki, delikatne nadanie jej pożądanego kształtu, a także wykończenie manicure żelowego lub akrylowego.

pilniczki do paznokci

Jak bezpiecznie korzystać z pilników do paznokci? Jaki wybrać do delikatnej płytki?

Pilniki do paznokci mogą nie tylko posiadać różną gradację, lecz być także wykonane z różnych materiałów. Na odpowiedni dobór akcesoriów do swoich potrzeb powinny zwrócić szczególną uwagę kobiety, których płytka jest cienka, delikatna, łamliwa lub zniszczona zabiegami. W takiej sytuacji zaleca się sięgać po delikatne pilniki do paznokci wykonane z papieru. Są one delikatniejsze niż popularne akcesoria metalowe, warto jednak mieć świadomość, że zużywają się szybciej niż ich odpowiedniki wykonane z trwalszych niż papier materiałów. Dobrym wyborem ma szansę okazać się także drobnoziarnisty pilnik szklany.

Sprawdź!  Sandały – przewodnik po letnich trendach

Do pielęgnacji i manicure delikatnych paznokci warto używać wysokiej jakości pilników, wykonanych z odpowiednich materiałów. Należy natomiast wystrzegać się pilników metalowych, które mimo że najtrwalsze, działają najbardziej agresywnie, przez co nie są polecane do słabych i podatnych na uszkodzenia paznokci. Prawidłowo dobrane i użytkowane akcesoria pozwolą bezpiecznie modelować płytkę, nie będą powodowały jej rozdwajania się, nie wpłyną także negatywnie na jej stan, co jest kluczowe w procesie regeneracji i poprawy stanu paznokci.

Sprawdź!  Jak Pozbyć się Worków i Cieni Pod Oczami? Przegląd Skutecznych Rozwiązań