prezent dla dziecka pod choinkę

Święta zbliżają się wielkimi krokami, a Ty nadal nie masz prezentów dla dzieci? Zastanawiasz się, co kupić, by z jednej strony sprawić dziecku radość, a z drugiej zainwestować w jego rozwój? Przedstawiamy 3 pomysły na kreatywne prezenty pod choinkę dla najmłodszych!

Klocki dla dzieci

Klocki konstrukcyjne to doskonały wybór na prezent pod choinkę zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki. Można z nich tworzyć rozmaite budowle – od klasycznych domów, zamków, poprzez roboty, postacie z bajek, aż po różnego typu pojazdy. Producenci dbają o to, aby w takich zestawach „mali budowniczy” znaleźli nie tylko tradycyjne klocki czy puzzle, ale i okienka, drzwi, daszki, koła, sześcioboki i inne formy, które przyczyniają się do tego, że zabawa staje się tylko ciekawsza.

Poruszając temat klocków, nie możemy pominąć kultowych klocków LEGO. Dzieci je uwielbiają! Obecnie do wyboru mamy wiele kolekcji klocków tego typu skierowanych do dzieci w rożnym wieku. Podobnie jak w przypadku klocków konstrukcyjnych, tak i tutaj, znajdziesz coś nie tylko dla chłopca, ale i dziewczynki.

Zabawki interaktywne

Zabawki edukacyjne dla dzieci i niemowląt to segment, który ma się bardzo dobrze. Tego typu zabawki umożliwiają maluchom doskonałą zabawę, jednocześnie wspierając ich prawidłowy rozwój na wielu płaszczyznach. Wszystko za sprawą zastosowanych funkcjonalności, wbudowanych technologii, szeregu aktywnych elementów itp., które skutecznie angażują najmłodszych do beztroskiej zabawy. Można śmiało powiedzieć, że ten rodzaj zabawek dziecięcych jest w stanie konkurować z tabletami, smartfonami, a więc z bajkami, grami, do których obecnie maluchy nie tylko przywiązują się zbyt wcześnie, ale i poświęcają im zbyt wiele czasu. Interaktywna kuchnia, edukacyjna ciężarówka, odkrywczy stolik – tego typu zabawek jest całe mnóstwo!

Pojazd dla malucha

Trafionym pomysłem na prezent pod choinkę dla dziecka, które nie potrafi jeszcze samodzielnie chodzić, będzie na pewno jeździk, chodzik czy pchacz. Dla malucha sterowanie pojazdem, obracanie kierownicą itp. to sama frajda, zaś z punktu widzenia osoby dorosłej doskonała inwestycja w jego rozwój. W końcu dziecko korzystając z tego typu pojazdów rozwija nie tylko koordynację ruchową czy równowagę ale i ćwiczy koncentrację! Zakup produktu łączącego w sobie 3 funkcje: chodzika, pchacza i jeździka może okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Co istotne, dziecko może poruszać się swoim pojazdem zarówno w domu, jak i na świeżym powietrzu – czy to na podwórku, czy w parku. Już nie musi podróżować wyłącznie w wózku dziecięcym.

Zaintrygowały Cię omówione pomysły na prezent dla dziecka pod choinkę? Zajrzyj do sklepu internetowego Smykoland i kup wybrany produkt dla niemowlaka lub starszego dziecka z niezbędnymi certyfikatami.