przedłużanie włosów sprzęt

Przedłużanie włosów to jedna z najczęściej realizowanych usług w profesjonalnych gabinetach fryzjerskich. Najpierw trzeba się do niej jednak odpowiednio przygotować. Cały proces nie obejdzie się bez wysokiej klasy sprzętu oraz akcesoriów do przedłużania włosów. W co należy się wyposażyć i jakimi kryteriami kierować się przy wyborze?

Narzędzia i akcesoria do przedłużania włosów – co rozważyć w pierwszej kolejności?

Aktualnie można się wyposażyć w przeróżne akcesoria do przedłużania włosów od Viola Hair Extensions, które są wykorzystywane nie tylko w salonach fryzjerskich, ale też w warunkach domowych. Niektóre z dostępnych narzędzi służą do precyzyjnego wykonywania usługi, a inne sprawiają, że cały zabieg jest realizowany w nieco szybszym tempie. Niezbędne narzędzia do przedłużania włosów to m.in.:

  • cążki i części łączące,
  • narzędzia do aplikacji,
  • szczotki i grzebienie,
  • urządzenia elektryczne,
  • mikroringi i nanoringi z silikonem,
  • szydełka z pętelką,
  • klipsy.
Sprawdź!  Po czym poznać dobry pasek skórzany?

Oczywiście ostateczna decyzja, co do finalnego wyposażenia gabinetu fryzjerskiego należy do właścicielki takiego salonu oraz jest zależna od charakteru realizowanych usług. Nie da się ukryć, że w tym wszystkim najważniejsza jest zaawansowana wiedza, aby mieć pewność, że przedłużanie włosów za każdym razem zakończy się sukcesem, a klientki opuszczą gabinet w stu procentach zadowolone i chętnie powrócą do niego w przyszłości.

Czym kierować się przy wyborze akcesoriów i narzędzi do przedłużania włosów?

Wybierając akcesoria oraz narzędzia do kompleksowego przeprowadzenia usługi związanej z przedłużaniem włosów warto kierować się m.in. materiałami, z których powstały poszczególne elementy oraz ich przeznaczeniem, trwałością i komfortem użytkowania. Niezastąpionym elementem podczas tego typu prac okaże się szydełko z pętelką do nanoringów. Dlaczego tak się dzieje? Z tego powodu, że omawiane szydełko:

Sprawdź!  Czy plastry na rwę kulszową to dobra opcja?
  • ułatwi i znacznie przyspieszy nakładanie nanoringów,
  • jest uniwersalne i sprawdzi się przy kilku różnych metodach przedłużania włosów,
  • posłuży do sprawnego i bezproblemowego przewlekania włosów przez tulejki i mikroringi.

Doskonałym przykładem w tej kategorii jest drewniane szydełko z pętelką, które jest niezawodne, dostępne w przystępnej cenie oraz łatwe w obsłudze. Tym samym powinno znaleźć zastosowanie w każdym salonie fryzjerskim, ale też w domach, w których często przeprowadza się zabieg przedłużania włosów.

Przedłużanie włosów – co jeszcze jest ważne?

Pętelka do przedłużania włosów na nanoringi to zaledwie jeden z elementów, obok którego nie powinno się przechodzić obojętnie. Cały proces nie mógłby się udać również bez takich akcesoriów, jak: taśmy na rzep do trzymania włosów, nożyczki, chińskie noże, degażówki, peleryny, spiralne gumki czy też przestronne i funkcjonalne wózki fryzjerskie. Jak widać na akcesoriach fryzjerskich do przedłużania włosów absolutnie nie można oszczędzać, ponieważ tym samym ryzykuje się komfort własnych klientek. Poszczególne zabiegi mogłyby się zakończyć fiaskiem, a renoma zakładu fryzjerskiego znacznie by osłabła. W dzisiejszych czasach nie można sobie na to pozwalać, dlatego warto czym prędzej zainwestować w profesjonalne narzędzia i akcesoria do przedłużania włosów, a dopiero potem zabrać się do pracy.