przedłużanie włosów sprzęt

Przedłużanie włosów to jedna z najczęściej realizowanych usług w profesjonalnych gabinetach fryzjerskich. Najpierw trzeba się do niej jednak odpowiednio przygotować. Cały proces nie obejdzie się bez wysokiej klasy sprzętu oraz akcesoriów do przedłużania włosów. W co należy się wyposażyć i jakimi kryteriami kierować się przy wyborze?

Narzędzia i akcesoria do przedłużania włosów – co rozważyć w pierwszej kolejności?

Aktualnie można się wyposażyć w przeróżne akcesoria do przedłużania włosów od Viola Hair Extensions, które są wykorzystywane nie tylko w salonach fryzjerskich, ale też w warunkach domowych. Niektóre z dostępnych narzędzi służą do precyzyjnego wykonywania usługi, a inne sprawiają, że cały zabieg jest realizowany w nieco szybszym tempie. Niezbędne narzędzia do przedłużania włosów to m.in.:

  • cążki i części łączące,
  • narzędzia do aplikacji,
  • szczotki i grzebienie,
  • urządzenia elektryczne,
  • mikroringi i nanoringi z silikonem,
  • szydełka z pętelką,
  • klipsy.
Sprawdź!  Sztućce dla dzieci – jak wybrać najlepsze?

Oczywiście ostateczna decyzja, co do finalnego wyposażenia gabinetu fryzjerskiego należy do właścicielki takiego salonu oraz jest zależna od charakteru realizowanych usług. Nie da się ukryć, że w tym wszystkim najważniejsza jest zaawansowana wiedza, aby mieć pewność, że przedłużanie włosów za każdym razem zakończy się sukcesem, a klientki opuszczą gabinet w stu procentach zadowolone i chętnie powrócą do niego w przyszłości.

Czym kierować się przy wyborze akcesoriów i narzędzi do przedłużania włosów?

Wybierając akcesoria oraz narzędzia do kompleksowego przeprowadzenia usługi związanej z przedłużaniem włosów warto kierować się m.in. materiałami, z których powstały poszczególne elementy oraz ich przeznaczeniem, trwałością i komfortem użytkowania. Niezastąpionym elementem podczas tego typu prac okaże się szydełko z pętelką do nanoringów. Dlaczego tak się dzieje? Z tego powodu, że omawiane szydełko:

  • ułatwi i znacznie przyspieszy nakładanie nanoringów,
  • jest uniwersalne i sprawdzi się przy kilku różnych metodach przedłużania włosów,
  • posłuży do sprawnego i bezproblemowego przewlekania włosów przez tulejki i mikroringi.
Sprawdź!  Jak często dzieci powinny jeść lody?

Doskonałym przykładem w tej kategorii jest drewniane szydełko z pętelką, które jest niezawodne, dostępne w przystępnej cenie oraz łatwe w obsłudze. Tym samym powinno znaleźć zastosowanie w każdym salonie fryzjerskim, ale też w domach, w których często przeprowadza się zabieg przedłużania włosów.

Przedłużanie włosów – co jeszcze jest ważne?

Pętelka do przedłużania włosów na nanoringi to zaledwie jeden z elementów, obok którego nie powinno się przechodzić obojętnie. Cały proces nie mógłby się udać również bez takich akcesoriów, jak: taśmy na rzep do trzymania włosów, nożyczki, chińskie noże, degażówki, peleryny, spiralne gumki czy też przestronne i funkcjonalne wózki fryzjerskie. Jak widać na akcesoriach fryzjerskich do przedłużania włosów absolutnie nie można oszczędzać, ponieważ tym samym ryzykuje się komfort własnych klientek. Poszczególne zabiegi mogłyby się zakończyć fiaskiem, a renoma zakładu fryzjerskiego znacznie by osłabła. W dzisiejszych czasach nie można sobie na to pozwalać, dlatego warto czym prędzej zainwestować w profesjonalne narzędzia i akcesoria do przedłużania włosów, a dopiero potem zabrać się do pracy. 

Sprawdź!  Jak regeneruje się skóra, na którą nakładamy maskę na noc?