Zdrowe i lśniące włosy są piękną ozdobą. Marzy o nich każda kobieta, ale nie wszystkie zostały obdarzone przez naturę taflą lśniących włosów. O prostych pasmach najczęściej marzą te panie, które są posiadaczkami kręconych czy falowanych włosów. Prostowanie keratynowe pozwala ujarzmić puszące się kosmyki, ale czy poradzi sobie także z burzą loków lub spływającymi na ramiona falami? Odpowiadamy w naszym artykule.

Keratynowe prostowanie włosów – kto może skorzystać z zabiegu?

Keratynowe prostowanie włosów to zabieg, przeznaczony w zasadzie dla każdego. Z zabiegiem powinny się wstrzymać kobiety w ciąży i karmiące piersią. Jeśli chodzi o strukturę włosa – nie ma tu przeciwwskazań. Posiadaczki kręconych czy falowanych włosów z powodzeniem mogą skorzystać z zabiegu keratynowego prostowania włosów.

Zabieg ten świetnie sprawdza się w przypadku osób, które mają puszące się i niesforne kosmyki. To prawdziwe wybawienie, jeśli często używasz prostownicy lub po prostu marzy ci się tafla prostych, lśniących włosów.

Sprawdź!  Drogerie internetowe

Więcej na temat zabiegu przeczytasz tutaj: amazonkeratin.pl/2022/03/12/keratynowe-prostowanie-wlosow-ile-kosztuje/.

Prostowanie keratyna cena

Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje keratynowe prostowanie włosów. Otóż ceny wahają się od 250 zł do 800 zł. Ostateczny koszt zabiegu uzależniony jest między innymi od długości włosów. Każdy salon ma również swoje własne stawki. Warto przy tym pamiętać, że zabieg trwa około 2-3 godzin (przy długich włosach może trwać nieco dłużej), a efekt wygładzenia utrzymuje się przez kilka miesięcy.

Na czym polega zabieg keratynowego prostowania włosów?

Prostowanie włosów keratyną polega na wprowadzeniu do wnętrza włosa budulca, czyli keratyny. W ten sposób uzupełnia się niedobory i ubytki w strukturze włosa, a efekt prostowania to niejako „skutek uboczny” całego zabiegu. Po zabiegu włosy są grubsze, mocniejsze i bardziej sprężyste. Wyglądają na odżywione i zdrowe.

Sprawdź!  Urządzenia na cellulit – jakie są i czy rzeczywiście przynoszą rezultaty?

Jak wspominaliśmy – zabieg prostowania keratynowego może trwać nawet do kilku godzin. W tym czasie fryzjer wprasowuje specjalny preparat we włosy nagrzaną do ok. 230 stopni Celsjusza prostownicą.

Czy prostowanie włosów keratyną jest bezpieczne?

Prostowanie włosów to bezpieczny zabieg. Nie niszczy włosów. Wprost przeciwnie – odbudowuje je i poprawia ich kondycję. Oczywiście zabieg nie jest trwały, ponieważ jego efekty utrzymują kilka miesięcy (do pół roku). Po tym czasie włosy mogą wrócić do swojego pierwotnego stanu. Szczególnie jeśli po keratynowym prostowaniu włosów nie stosuje się odpowiedniej pielęgnacji. Może się wówczas wydawać, że włosy są zniszczone, ale powodem na pewno nie jest keratynowe prostowanie włosów.

Zabiegu nie powinno się przeprowadzać samodzielnie w domu. Tylko profesjonalny fryzjer, który ma odpowiednie kwalifikacje i pracuje na najlepszych kosmetykach, jest w stanie wyczarować na twoich włosach lśniącą taflę. Warto zatem wybrać salon, który na co dzień zajmuje się wykonywaniem tego typu zabiegów z użyciem certyfikowanych kosmetyków.

Sprawdź!  Jak wybierać i stylizować sukienki damskie?

Jak dbać o włosy po keratynowym prostowaniu?

Bezpośrednio po zabiegu należy się stosować do zaleceń fryzjera. W ciągu najbliższej doby nie należy myć włosów ani ich związywać. Jeśli zaś chodzi o pielęgnację – do włosów po keratynowym prostowaniu przeznaczone są specjalne kosmetyki, bogate właśnie w keratynę. Warto sięgać po preparaty najlepszej jakości, idealnie dopasowane do włosów. Dzięki temu efekt zabiegu będzie się utrzymywał maksymalnie długo. Po zabiegu fryzjer powinien zalecić odpowiednie kosmetyki (np. Amazon Keratin, keratyna winogronowa, keratyna kokosowa czy czekoladowa).