Przetłuszczające się włosy to problem wielu osób. Dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn, chociaż z uwagi na długie pasma, jest bardziej widoczny właśnie u kobiet. Przetłuszczanie się włosów widoczne jest przede wszystkim w górnej ich partii, czyli przy skórze głowy i parę centymetrów niżej.

Przetłuszczające się włosy to problem wielu osób. Dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn, chociaż z uwagi na długie pasma, jest bardziej widoczny właśnie u kobiet. Przetłuszczanie się włosów widoczne jest przede wszystkim w górnej ich partii, czyli przy skórze głowy i parę centymetrów niżej. Wynika to z faktu, że za przetłuszczanie odpowiada skóra naszej głowy, która produkuje nadmiar sebum. Sebum, czyli swego rodzaju tłuszcz, osadza się na głowie, oblepia nasze włosy i powoli przetłuszczenie idzie w dół. Wszystko jednak zaczyna się od głowy i tam powinno się skończyć.

Sprawdź!  Jaki wybrać prezent na roczek? 15 pomysłów dla chłopca i dziewczynki

Skąd bierze się problem tłustych włosów?

Aby pozbyć się problemu przetłuszczonych włosów powinniśmy zadbać odpowiednio o skórę głowy. Nawet jeśli dotknęły nas pewne skłonności genetyczne, zaburzenia hormonalne wpływające negatywnie również na włosy, okres dojrzewania czy kłopoty z niewłaściwą dietą, to nie ma sytuacji bez wyjścia. Jak widzimy przyczyn nadprodukcji sebum jest kilka, jednak zawsze właściwa pielęgnacja może pomóc w walce z paskudnym łojem na włosach.

Sprawdź!  Drogerie internetowe

Jaki szampon wybrać do przetłuszczających się włosów?

Kiedy zauważamy, że włosy się przetłuszczają, to naszym naturalnym odruchem jest chęć umycia ich, a raczej doszorowania tak mocnego, żeby nie poważyły się więcej przetłuszczać. Niestety takie postępowanie jest błędne i szybko się na nas mści. Gruczoły łojowe w odpowiedzi na nadmierne przesuszenie skóry głowy szybko produkują dużo sebum, aby zapobiec uszkodzeniom i ochronić skórę oraz włosy. W ten sposób zupełnie niechcący otrzymujemy efekt odwrotny od zamierzonego.

Aby umyć włosy możemy użyć szamponu, który nie jest agresywny, a równie dobrze sobie poradzi. Warto pamiętać o tym, że włosy myjemy dwukrotnie, bo dopiero to drugie mycie jest tym właściwym. Polecamy Ci znaleźć dobry szampon do włosów bez SLS i innych mocnych, często drażniących detergentów. Może to być nawet szampon naturalny, ponieważ zawartość ekstraktów roślinnych wpłynie na włosy zbawiennie.

Sprawdź!  Wągry na nosie – jak się ich pozbyć?

link:  https://www.fryzomania.pl/category/kosmetyki-do-wlosow

Dodatkowo pamiętaj o odpowiednim suszeniu. Nie zostawiaj mokrych włosów na noc. Susz za pomocą suszarki do włosów, ale nie na najwyższym poziomie temperatury. Nie nakładaj masek i odżywek na skórę głowy, a jedynie na ich długość. Pamiętaj również o tym, by pić dużo wody i unikać niezdrowej diety fast food, która również powoduje przetłuszczanie się włosów.