rudy blond zdjęcia

Uzyskanie włosów w kolorze rudawego blondu jest nie lada wyzwaniem. Mimo to co roku coraz więcej kobiet decyduje się na wizytę u fryzjera w celu uzyskania ciepłego blondu z lekką domieszką rudych refleksów. Głównym powodem wyboru takiego odcienia włosów są jego walory wizualne. Dodatkowo kolor ten komponuje się z wieloma modnymi stylizacjami. Należy pamiętać, że włosy rudy blond nie pasują do każdej karnacji, szczególnie osoby o ciemnej cerze powinny dokładnie się zastanowić, zanim zdecydują się na rudy blond. Poniżej zebraliśmy najważniejsze informacje dla kobiet, które decydują się na wybór właśnie takiego koloru włosów.

Jak wygląda rudawy blond?

Rudawy blond to najjaśniejszy ze wszystkich odcieni rudych włosów. Najprościej opisać go jako jasny rudy ze złotymi i miedzianymi refleksami. Możemy wyróżnić dwa rodzaje rudego blondu, są to jasny rudy blond i ciemny rudy blond. jasny rudy blond to odcień włosów, który występuje naturalnie. Możemy zaobserwować ten odcień u Irlandczyków i Szkotów. Ten odcień idealnie pasuje do osób o jasnej karnacji i delikatnych piegów. Kolor ten jest niezwykle ciężki do utrzymania, ponieważ z czasem kolor może wyblaknąć, co sprawi, że zmieni się w ciemny blond. Ciemny rudy blond to kolor, który jest zdecydowanie ciemniejszy, jest bardziej zbliżony do koloru miedzianego ze złotymi refleksami. Kolor ten jest łatwiejszy w utrzymaniu, ponieważ dłużej będzie trwał proces wypłukiwania pigmentu i blaknięcia włosów.  Ciemny rudy blond  jest szczególnie polecany dla osób o bardzo jasnym kolorze skóry. Będzie się świetnie komponować z mlecznobiałą cerą.

Rudy blond – czy ten kolor włosów jest modny?

Rudy blond to kolor, który praktycznie nie wychodzi z mody. Przez wiele lat był synonimem oryginalności z powodu rzadkiego występowania. Naturalnie kolor rudy występuje tylko u około 2% populacji na świecie. Głównym powodem powracającej mody jest fakt, że kolor ten daje wiele możliwość stylizacyjnych. Oczywiście najważniejszym warunkiem jest dobranie odpowiedniego koloru do karnacji skóry i koloru oczu. W momencie jak już uzyskamy rudy blond, możemy zdecydować się na jedną z wielu fryzur pasujących do danego odcienia. Możemy zdecydować się na ombre które zapewni naszym włosom dużą objętość, stylizacja ta przyciąga wzrok i wygląda niezwykle estetycznie. Jednym z możliwych wyborów są pasemka, pozwoli to na rozjaśnienie twarzy. Najlepiej, żeby pasemka zaczynały się mniej więcej w połowie włosów, ponieważ pozwoli nam to, na unikniecie widocznych odrostów. W wypadku gdy mamy ciemny rudy blond możemy zdecydować się na balejaż, czyli ufarbowanie niektórych pasemek włosów na kolor zbliżony do naturalnego. Warto pamiętać, że włosy rudy blond pasują do wielu stylizacji. Należy pamiętać, że ten kolor włosów źle się komponuje z barwami chłodnymi. Powinno się również unikać koloru pomarańczowego, który będzie się zlewać szczególnie z ciemnym rudym blondem. Wybierając kolor stylizacji, możemy śmiało postawić na kolory wyraziste takie jak zieleń, czerwień czy granat.

Sprawdź!  Pasemka blond - jakie są teraz modne?

Jasny, czy ciemny rudy blond – jaki wybrać?

Wybierając odcień rudego blondu, należy wziąć pod uwagę wiele czynników wpływających na nasz wygląd. Najważniejszym kryterium, jakim powinniśmy się kierować to odcień naszej cery. W wypadku gdy decydujemy się na  ciemny rudy blond, należy pamiętać, że kolor ten nie będzie dobrze komponować się z ciemną karnacją. Należy łączyć go z jasnymi odcieniami skóry w celu stworzenia wyraźnego kontrastu między naszą skórą a kolorem włosów. Kolor ten najlepiej sprawdzi się w wypadku mlecznobiałego odcienia skóry z licznym i wyraźnymi piegami. Z kolei jasny rudy blond może być zastosowany w ciemniejszych karnacjach. Dzięki ciemniejszej karnacji stworzymy wystarczający kontrast między włosami a cerą, co jest gwarancją dobrego efektu wizualnego. Równie ważny jest pierwotny kolor naszych włosów, znacznie trudniej będzie nam uzyskać rudy blond na włosach bardzo ciemnych niż jasnych.

Jakiej farby użyć?

Wybór odpowiedniej farby jest kluczowy do uzyskania odpowiedniego efektu. Tutaj również musimy wziąć pod uwagę naturalny kolor włosów, który będziemy farbować. Kolor farby powinien być zbliżony do naszego naturalnego koloru. W wypadku kiedy decydujemy się na radykalną zmianę barwy włosów, należy wykonywać to stopniowo. Zdecydowanie łatwiej będzie uzyskać jasny rudy blond na włosach w jasnym odcieniu. W wypadku rudych włosów sytuacja jest trochę bardziej skomplikowana, ponieważ najpierw należy użyć farby zbliżonej do naszego naturalnego koloru a dopiero później zastosować jaśniejszy odcień, który finalnie nada włosom odpowiedni kolor. Wybierając farbę, należy również zwrócić uwagę na jej jakość, która ostatecznie decyduje o nie tylko o kolorze włosów, ale również o ich zdrowiu. Większość farb zawiera amoniak, który podrażnia skórę głowy, wybierając farbę, powinniśmy poszukać takiej, w której amoniak został zastąpiony jakąś inną substancją na przykład monoetyloaminą, która jest łagodniejsza dla skóry głowy. Warto wybrać farbę z wyższej półki, która zagwarantuje trwały kolor włosów.