rude włosy do ramion

Planujesz odważną zmianę kolory włosów na rudy? Sprawdź, jakie odcienie są modne w najbliższym sezonie i jaki typ urody, czy kolor oczu będzie odpowiedni dla rudzielców!

Szybkie podsumowanie:

Typ urodyRude włosy pasują do typu urody zimy i letniej. Czerwienie lub brunatne tony są idealne dla tych typów. Dla typu wiosny lub jesieni, wybierz odcień zgodny z naturalnymi tonacjami skóry.
Rodzaj rudegoDo wyboru są różne odcienie rudego: naturalny kasztanowy, jasny czekoladowy, miedziany. Można także wybrać delikatne ciemne odcienie lub mocne tonacje czerwieni.
Pochodzenie rudego koloruGen odpowiedzialny za rudy kolor włosów to MC1R. Około 1% ludności świata ma naturalnie rude włosy, głównie w Europie.
Jak uzyskać rudy kolor?Należy określić obecny kolor włosów i skóry głowy. Może być konieczna dekoloryzacja lub użycie rozjaśniacza. Ważne jest wybranie odpowiedniej farby i jej precyzyjne nałożenie.
Kolor oczuRude włosy pasują do różnych kolorów oczu: piwne, miodowe, zielone, niebieskie. Wybór odcienia rudego zależy od koloru oczu.

Do jakiego typu urody pasują rude włosy?

Aby wybrać idealny odcień rudego dla siebie, powinnaś zastanowić się nad typem urody, który najlepiej pasowałby do tego typu włosów. Osoby o typie urody zimy, a także letniej, będą czuć się w tym kolorze doskonale – czerwienie lub brunatne tony będą dla nich idealnym wyborem. Natomiast, jeśli chodzi o typ urody wiosny lub jesieni, powinnaś wybrać odcień, który koresponduje z naszymi naturalnymi tonacjami skóry i okolic oczu. Idealnie nadają się tu delikatne złociste, stonowane ciepłe lub ciepłe odcienie perfekcyjnie podkreślające naturalny wygląd twarzy.

Sprawdź!  Jak uzyskać bardziej wyraziste i długotrwałe loki?

Następnie, trzeba ustalić rodzaj rudego, który najbardziej pasuje do naszego typu urody. Do wyboru masz szeroki przekrój odcieni – naturalny rudy w kolorze kasztanowym, jasny czekoladowy rudy, czy miedziany. Możesz wybrać ponadto delikatne ciemne odcienie lub trwałe, mocne tonacje czerwieni. Istnieją także pędzle, które możesz wybrać, aby dodać nieco blasku lub ciepła.

W zależności od tego jaki rodzaj i typ urody ma osoba, rude włosy mogą pasować niemal każdemu! Kolor ten pasuje zarówno do kobiet, jak i mężczyzn.  Jest ona na tyle uniwersalny, że może pasować do wszystkiego. Chociaż wybór odcienia rudego jest bardziej skomplikowany. Jeśli wybierzemy jednak odcień odpowiedni dla naszego typu urody, możemy mieć pewność, że będziemy się w nim prezentować pięknie.

rude włosy fryzury farbowanie

Skąd się biorą rude włosy?

Jest to zagadnienie, na które odpowiedź znamy już od ponad 20 lat. Wiadomo, że włosy i ich kolor dziedziczymy po rodzicach. Mimo wszystko wciąż istnieje wiele mitów na ten temat. Skąd więc bierze się taki kolor włosów, jak rudy?

Sprawdź!  5 skutecznych sposobów na zwiększenie objętości włosów

Gen odpowiedzialny za rudy kolor włosów to MC1R. Jest on albo uśpiony, albo w pełni aktywny u wielu ludzi na całym świecie. Osoby, u których został włączony, mogą cieszyć się naturalnym rudym kolorem włosów.

Według statystyk, nieco ponad 1% ludności świata ma naturalnie rude włosy, w większości są to mieszkańcy Europy, głównie Irlandia i Wielka Brytania. Jednak gen MC1R, odpowiedzialny za rudy kolor włosów i jasną karnację, jest obecny w większości ras na świecie, ale w różnym stopniu.

Dziedziczenie koloru włosów jest naprawdę skomplikowane i zszyte z mnóstwem genów. Możemy zawdzięczać nasz kolor włosów po którymś z rodziców lub dziadków – na przykład, jeśli jedno z rodziców ma rudy kolor włosów, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że i ich dzieci go odziedziczą.

Japońscy naukowcy przeprowadzili badania aby sprawdzić, czy odpowiedni poziom aktywności genów odpowiedzialnych za kolor włosów może się zmienić po długotrwałym wpływie naszej otoczki i zdrowia. Wyniki są jednoznaczne – te dwa czynniki okazały się mieć ograniczony wpływ na kolor włosów.

Sprawdź!  Typy urody - jak sprawdzić, jaki kolor włosów do Ciebie pasuje?

Jak uzyskać rudy kolor włosów?

Kiedy chcesz uzyskać rudy kolor włosów, jest kilka rzeczy do ocenienia, aby skutecznie osiągnąć pożądany efekt. Przede wszystkim należy określić obecny kolor włosów i skóry głowy. Jeżeli chcesz całkowicie zmienić obecny kolor włosów lub Twoje włosy są ciemne, zastanów się, czy przed koloryzacją nie będziesz potrzebowała dekoloryzacji. Może być konieczne również użycie dekoloryzatora lub rozjaśniacza.

Ważne jest, by starannie wybrać odpowiedni kolor i intensywność farby, a następnie precyzyjnie nałożyć ją na włosy. Jeżeli pożądany kolor jest dość intensywny, atutem jest użycie mniejszej ilości farby na włosach, aby uniknąć odcienia zbyt złotego lub czerwonego. Aby poprawić trwałość koloru, możesz także użyć pianki utrwalającej i odżywki, które pomogą Ci uzyskać wymarzony kolor rudy.

Do jakich oczu pasują rude włosy?

Fryzjerzy powtarzają, że rude włosy są jednym z najbardziej pożądanych kolorów wśród klientów. Rudzielec najlepiej będą prezentował się z żywiołowym, ciepłym uśmiechem. Aby wybrany kolor wyglądał wyjątkowo, ważne jest, aby dopasować go do odpowiedniego typu oczu.

Najlepiej sprawdzi się tu rudy o odcieniu popielatego brązu. Ta barwa bardzo dobrze komponuje się z piwnymi lub miodowymi oczami. Kolor ten pozwala podkreślić piękno złotych refleksów, co tworzy efekt wyjątkowego, szlachetnego wyglądu. Jest to idealny odcień dla tych, których oczy mają ciepłe brązowe tony.

Jeśli Twoje oczy posiadają zielone refleksy, wówczas rewelacyjnym wyborem będzie rudy kolor z odcieniem pomarańczowego lub czerwieni. Oczy osób o tak szczególnej barwie oczu, jak zielone, będą olśniewały, jeśli zostaną podkreślone mocnymi kolorami.

Z kolei jeśli posiadasz niebieskie oczy, postaw na wielokolorowe odcienie rudości oraz delikatne, pastelowe barwy. Niebieskookim, szczególnie naturalnie błękitnym, idealnie będzie pasować też rudy kasztan.

Pamiętaj, że w przypadku każdego takiego kolorystycznego eksperymentu powinnaś skonsultować się ze swoim fryzjerem i upewnić się, że dany odcień będzie Ci pasował. Możesz polegać na jego doświadczeniu w wyborze odpowiedniego koloru i kształtu fryzury dla Twoich oczu.