Regularne uczęszczanie do gabinety kosmetyczki ma tyleż zwolenników co przeciwników. Pierwsi uważają, że kosmetyczka lepiej, bo w sposób profesjonalny zadba o naszą skórę, a poza tym stosuje lepsze kosmetyki.

Drudzy powiedzą, że wizyty w salonie piękności wiążą się z niemałym kosztem, a poza tym wymagają systematyczności, co przy intensywnej pracy często jeszcze połączonej z opieką nad dziećmi może sprawiać wiele kłopotów. Na pewno racja jest po obu stronach. Wydaje się, że optymalnym rozwiązaniem jest zasięgnięcie porady kosmetologicznej przy określeniu rodzaju i kondycji skóry i zastosowanie profesjonalnych kosmetyków w zaciszu domowym. Jeżeli właściwie dobierzemy zestaw wysokiej jakości kosmetyków do pielęgnacji i zastosujemy je regularnie można będzie ograniczyć częstotliwość kosztownych wizyt w salonie piękności, a profesjonalna pielęgnacja skóry w domu stanie się faktem.

Jakie kosmetyki wybrać do profesonalnej pielęgnacji skóry w domu?

Jeżeli domowe zabiegi mają zastąpić salon kosmetyczny trzeba postawić na naprawdę profesjonalne kosmetyki. Wbrew pozorom, nie są one dostępne wyłącznie w gabinetach. Każdy może je kupić i używać. Od tych najpopularniejszych, dostępnych w każdej drogerii i hipermarkecie różnią się stężeniem czynnych, aktywnych substancji. Bandi.pl to polska firma, która sama tworzy i dystrybuuje kosmetyki wysokiej jakości. Są one badane we własnych laboratoriach i tworzone we współpracy z zespołem specjalistów dermatologii i kosmetologii. Bandi.pl stawia przede wszystkim na naturalne składniki. Kosmetyki łączone są w pełne linie dedykowane poszczególnym rodzajom skóry. Na stronie znajduje się również aplikacja, która po wprowadzeniu danych dotyczących wieku i cech skóry pomoże wybrać najodpowiedniejszą linię kosmetyków.

Co jest istotne przy profesjonalnej pielęgnacji skóry w domu?

Wybór kosmetyków jest bardzo ważny, ale to nie wszystko. Profesjonalne kosmetyki należy stosować zgodnie z zaleceniami producenta. Zwiększone na własną rękę dawki lub częstotliwość aplikacji wcale nie oznacza nadzwyczajnego efektu. O wiele ważniejsza jest systematyczność. Pielęgnacja skóry tylko przed ważną impreza nie zdaje egzaminu.
Profesjonalna pielęgnacja skóry powinna iść w parze ze zrównoważoną dietą i zdrowym trybem życia. Aktywności sportowe na świeżym powietrzu, odpowiednia ilość snu i w miarę możliwości redukcja stresu działają nie gorzej od najlepszych kremów i odżywek.

Materiał Partnera