Komary to wyjątkowo uciążliwe insekty, z którymi musimy męczyć się przez cały ciepły sezon, począwszy już od wiosny. Szczególnie dużo komarów pojawia się w miejscach, które położone są w okolicach wody, a także blisko lasu. Nie da się ukryć, że ugryzienie komara boli, swędzi i piecze, zmuszając do intensywnego drapania się. Warto zatem wdrożyć pewne środki zaradcze i stosować różnego rodzaju produkty, które odstraszają komary sprawiając, że stają się one mniej uciążliwe. Można postawić na preparaty z apteki lub drogerii, można też stosować metody naturalne, na przykład odpowiednie olejki aromaterapeutyczne, których zapach nie jest lubiany przez komary.


Środki na komary z apteki

Gdy wybieramy się na wycieczkę nad wodę lub do lasu, zawsze warto zabrać ze sobą spray na komary. To skuteczny środek, który poza tym, że działa na komary, najczęściej też odstrasza również inne insekty, w tym groźne kleszcze. Warto wziąć pod uwagę właśnie tą wielofunkcyjność tego typu spray. Sprawdzają się one świetnie w przypadku dorosłych oraz dzieci. Czy są skuteczne? To zależy, na jaki produkt się postawi kropkę warto wcześniej zapoznać się z recenzjami, które dostępne są w internecie. Mogą one sporo rozjaśnić i pomóc w wyborze najlepszego preparatu.

Naturalne środki na komary

Miłośnicy naturalnych środków owadobójczych bez wątpienia potwierdzą, że komary z łatwością można odstraszać, stosując po prostu olejki eteryczne. Wiele osób potwierdza, że bardzo skuteczny jest olejek lawendowy, który ma wyjątkowo przyjemny zapach. Warto zatem stosować go na przykład do dyfuzorów oraz kominków, które zapala się wieczorową porą. W ten sposób można o miłą atmosferę na balkonie czy tarasie, jednocześnie odstraszając komary. Jeżeli korzysta się z lawendowego zapachu do ochrony osobistej, najlepiej zrobić sobie spray, mieszając kilka kropelek olejku lawendowego z wodą. Wystarczy później rozpylać ten naturalny preparat, tak był łagodny pachnieć lawendą. Poza olejkiem lawendowym, polecany jest również olejek waniliowy, olejek z drzewa herbacianego, olejek cytrusowy, rozmarynowy oraz z goździków. Jeżeli chodzi o goździki właśnie, można też rozsypać przyprawę w różnych miejscach w domu, aby chronić się przed atakiem komarów. Warto pamiętać o tym, że skuteczna ochrona to najczęściej różne działania, które wdrażane są w tym samym czasie. Najlepiej zatem sprawdzić, która metoda jest najlepsza i najbardziej skuteczna, a następnie stosować ją lub uzupełniać działania produktów naturalnych za pomocą produktów z apteki.

Sprawdź!  Buty do kąpieli: co warto wybrać?