barbie lalki

Pojawienie się lalek Barbie było pewnego rodzaju przełomem. Fakt, że od momentu, kiedy popularna lalka pojawiła się pod swoim obecnym imieniem minęło już ponad 60 lat, jednak niezmiennie uwielbiana jest przez najmłodszych, zwłaszcza dziewczynki. Co warto o niej wiedzieć i czy warto lalkę Barbie kupować na prezent?

Lalki Barbie – skąd ich fenomen?

Lalka Barbie pojawiła się jako dziewczyna ubrana w strój w paski i uczesana w kucyk. Można było ją kupić za około 3 dolary, co nawet na ówczesne czasy nie było zbyt wielką kwotą. Jeszcze wówczas nie było wiadomo, że ta niepozorna lalka zrewolucjonizuje rynek zabawek i że rozkocha w sobie miliony dzieci na całym świecie. 

Sprawdź!  Jak usunąć pierwsze zmarszczki?

Z biegiem lat Barbie bardzo się nie zmieniła. Pozostała jej charakterystyczna sylwetka, ale rosło jej znaczenie jako ikony popkultury i stylu. W dodatku sama lalka stała się inspiracją do powstania wielu różnych filmów, bajek, a nawet całych ich serii. Nic zatem dziwnego, że w dzieciństwie marzy lub marzyła o niej niemal każda dziewczynka. 

zabawa z barbie

Co wyróżnia współczesne lalki Barbie?

Warto zwrócić uwagę na to, że współczesne Barbie – choć podobne wizualnie do swoich poprzedniczek, wyróżniają się jakością wykonania, detalami, a także otoczeniem, wraz z którym można taką lalkę kupić. Barbie przez lata uczyła się wielu nowych rzeczy i zostawała przedstawicielką wielu różnych zawodów. Stąd też w pudełkach z Barbie mogliśmy znaleźć szereg akcesoriów, które czyniły samą lalkę jeszcze bardziej atrakcyjną w oczach dzieci. 

Sprawdź!  Konto oszczędnościowe: na czym polega i kiedy warto je założyć?

Obecnie jest ogromny wybór wśród dostępnych na rynku lalek Barbie. Dzieci mogą wybrać dokładnie taką zabawkę, która w jakiś sposób wiąże się z ich zainteresowaniami.

Czy warto kupić lalkę Barbie na prezent? 

Barbie to dla wielu dziewczynek wymarzony prezent. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, by kupić ją dziecku, które marzy o tego rodzaju prezencie. Na co wówczas warto zwrócić uwagę?

  • Warto kupić lalkę, która związana jest z zainteresowaniami dziecka. Barbie fryzjerka będzie idealna dla dziewczynki, która kocha czesanie, a Barbie jako właścicielka stajni będzie wspaniałym pomysłem dla malucha, który uwielbia jednorożce. 
  • Barbie może być w zestawie z innymi zabawkami, również takimi, które rozwijają, np. klocki. Jeśli zatem zależy Ci na tym, by dziecięcą frajdę połączyć z wartością edukacyjną zabawki – tego rodzaju prezent będzie doskonałym rozwiązaniem. 
Sprawdź!  Jesienne dni nie muszą oznaczać nudy! W co bawić się ze smykiem?

Barbie niewątpliwie zostanie z nami jeszcze przez całe lata. Jeśli dziecko o niej marzy – warto to marzenie spełnić.