sól karnalitowa

Uzyskiwana przez odparowanie wody, sól karnalitowa to kolejny naturalny kosmetyk pochodzący z Morza Martwego. Badania udowodniły jej pozytywny wpływ nie tylko na wygląd skóry, ale także schorzenia fizyczne, czy też stan psychiczny. Sól karnalitowa z Morza Martwego regeneruje skórę, oczyszcza ciało i umysł, a przy tym posiada wiele zastosowań w chorobach takich jak łuszczyca czy trądzik. Sprawdź jakie jeszcze korzyści może przynieść Ci kąpiel w leczniczej soli karnalitowej.

Właściwości   

Karnalitowa sól z Morza Martwego to bogate źródło magnezu i potasu, które okazują się zbawienne dla zdrowia i wyglądu ludzkiego organizmu. Poddawana wysokiej temperaturzę woda z Morza Martwego sprawia, że na brzegu odkładają się kryształy soli morskiej. Z tych kolumn solnych pozyskiwana jest właśnie sól karnalitowa o wyjątkowym składzie chemicznym, w którym najistotniejszym składnikiem jest właśnie karnalit – uwodniony związek chlorku potasu i magnezu. 

Sprawdź!  Mydło węglowe – właściwości, zastosowanie oraz skład

Minerały zawarte w soli karnalitowej wchłaniają się przez skórę, odżywiając ciało i umysł. Wystarczy więc, że zastosujesz ją w trakcie kąpieli, by cieszyć się dobrodziejstwami, które podarowała nam natura. Sól z karnalitem ma działanie kojące, ale też antydepresyjne – badania udowodniły jej wpływ na dobry nastrój i silne właściwości relaksujące. Okazuje się więc niezbędna w czasach, gdy w naszym życiu obecny jest nieustanny pośpiech i stres, a jednocześnie tak mało w nim okazji do prawdziwego relaksu.

Zastosowanie soli karnalitowej z Morza Martwego

Kąpiele solne, peelingi czy maseczki, w których skład wchodzi sól karnalitowa, posiadają bogate zastosowanie kosmetyczne. Oczyszcza pory skóry, odżywia ją oraz usuwa martwy naskórek. Kąpiel w soli morskiej może też pomóc w walce z cellulitem oraz rozstępami, a także z problemami skórnymi – niedoskonałościami, czy trądzikiem. 

Sprawdź!  Mydło z nanosrebrem – jakie właściwości ma mydełko naturalne wzbogacone o jony srebra?

Podobnie jak błoto z Morza Martwego, sól karnalitowa posiada zastosowanie w przypadku leczenia chorób skóry, takich jak łuszczyca, grzybica czy atopowe zapalenie skóry. Hamuje łojotok, wypryski i łupież. Warto polecić ją też osobom zmagającym się ze schorzeniami reumatoidalnymi – zapaleniem stawów i kości, albo też bólami mięśniowymi. Kąpiel w wodach Morza Martwego zaleca się osobom, którym nie pomogły tradycyjne leki i preparaty. Warto więc, by zapewnić sobie w domu chociaż odrobinę dobrodziejstw tamtejszych terenów, mając pod ręką sól karnalitową do kąpieli. Wchłaniana przez skórę, może uzupełnić także niedobory magnezu, niezwykle istotnego w funkcjonowaniu ciała i mózgu. 

Sprawdź!  Biała glinka – jakie właściwości i działanie ma maseczka lub kąpiel w glince kaolinowej?

Podsumowanie

Lecznicza sól karnalitowa to najbardziej popularny i powszechny w drogeriach produkt wywodzący się z Morza Martwego. Działa kojąco na układ nerwowy, zapewniając nam chwilową ucieczkę od zgiełku codzienności. Dodatkowo, cudownie pielęgnuje skórę, dba o prawidłowe funkcjonowanie stawów i kości, a wszechobecny w niej magnez wchłaniany jest przez całe ciało w trakcie kąpieli. Sól karnalitowa to też oczywiście skuteczna broń w walce z trądzikiem czy łuszczycą. Przeglądając opinie w internecie, trudno natknąć się na negatywne słowa dotyczące soli z Morza Martwego. Każda kobieta powinna mieć w swoim domu chociaż słoiczek z solą karnalitową, by w każdym momencie – na wypadek stresu czy pojawiających się schorzeń – zaserwować sobie relaksującą, odżywczą kąpiel zbawienną dla ciała i duszy.