ombre włosy

„Sombré to 'miękkie ombré” – technika podkreślania, która osiąga stopniowe przejście koloru od nasady włosów do końcówek, dodając wymiaru, a jednocześnie wyglądając naturalnie. Sombre to świetna, stonowana wersja ombré i jest idealna dla kogoś, kto chce czegoś prostego i naturalnie wyglądającego.

Jest siostrą ombré i coraz bardziej wchodzi w trend. Tak więc, jeśli nie lubisz mocnego wyglądu ombré, jest to świetna, bardziej naturalnie wyglądająca fryzura. Przejście i mieszanie są znacznie subtelniejsze, ale nadal masz ten styl wyglądający na ombré. Z reguły mieszaj je z bardziej naturalnymi kolorami, takimi jak różne odcienie brązu i blondu. Teraz można go używać z dowolnym kolorem.

Czym różni się Sombre i Ombre?

Zarówno ombre vs sombre są gradientowymi fryzurami, jednak podczas gdy włosy w pierwszym przypadku przechodzą z ciemnych korzeni jasne końce z widocznym przejściem w środku, tutaj ponury kolor włosów przechodzi gładko od ciemnego do jasnego bez zauważenia.

Dlatego stylizacja włosów w ponury sposób może wymagać więcej technik, aby środkowe przejście wyglądało na nieco lżejsze niż korzeń, ale nie zbyt lekkie jak końce. Natomiast zasadą stylizacji ombre jest po prostu staranie się, aby końcowe części były niższe.

Ombré ma miejsce, gdy kolor włosów zaczyna się ciemny u nasady i staje się jaśniejszy od połowy do końca. Dzięki ombré możesz wyraźnie zobaczyć gradient kolorów. Sombré ma być bardziej rozproszoną wersją ombre, a balayage jest techniką nakładania rozjaśniacza metodą „odręczną”. 

Sprawdź!  Rozdwojone końcówki włosów - co stosować, by im zapobiec?

Pasemka powinny zaczynać się kilka centymetrów od korzeni – zachowując głębokość podczas łączenia korzeni i powoli rozjaśniając się w kierunku końców. Jeśli nie lubisz częstych wizyt w salonie, z przyjemnością dowiesz się, że sombré nie wymaga stałej konserwacji, której wymagają inne kolory włosów. Jesteśmy przekonani, że trend sombré hair pozostanie. Pozwala nam eksperymentować z kolorem włosów – bez dużego zaangażowania. A teraz, gdy sombré wkroczyło w nasze życie, możemy tylko zastanawiać się, jak sobie bez niego poradziliśmy.

Ombre oznacza po prostu cień. Kolor włosów ombre to cieniowanie lub mieszanie kolorów o podobnych odcieniach. Zwykle korzenie są ciemniejsze niż środkowa część i końce włosów.

Z drugiej strony Sombre oznacza „subtelne ombre”. Sombre to delikatniejsza wersja ombre, ponieważ wystarczy zmienić dwa poziomy kolorów, aby uzyskać naturalny wygląd włosów. Ma delikatną gradację, która sprawi, że Twoje włosy będą wyglądać na lśniące, obszerne i sprężyste ze względu na sposób, w jaki zastosowano różne warstwy kolorów.

Warto również dodać, że ombré i balayage są często używane zamiennie. Ombré, z drugiej strony, jest formą balayage koloru włosów. Obie techniki dają ciemniejszy, bardziej nasycony kolor u nasady i jaśniejszy, jaśniejszy kolor na końcach.

Sprawdź!  Naturalne olejki do włosów bez alkoholu, parabenów i silikonów

Balayage jest zwykle wykonywany z ciemniejszymi końcówkami, co tworzy większą głębię i bardziej naturalny wygląd muśnięty słońcem. W Ombré kolor przechodzi płynnie od nasady do końcówki.

Do kogo pasuje fryzura w stylu Sombre?

Naturalne włosy są ostatnio jedną z najpopularniejszych technik koloryzacji włosów, szczególnie przez gwiazdy takie jak Jennifer Lawrence, Mila Kunis i Gisele Bundchen. Jest to subtelniejszy sposób robienia smug na włosach, dzięki czemu są mniej oczywiste i bardziej naturalne, eleganckie i dyskretne. 

Włosy to pierwsza rzecz, którą kobiety chcą zmienić w nowym wyglądzie. Nawet bardziej niż strój lub buty, włosy są tym, co przyciąga największą uwagę, jeśli chodzi o piękno. Dlatego tak dużą wagę przywiązuje się do koloru włosów, cięć i stylizacji – czy to w codziennym życiu, czy na imprezie.

Każdego sezonu popularne stają się nowe style i trendy koloryzacji włosów. Czy to zimą, latem, jesienią czy wiosną, techniki farbowania i rozjaśniania włosów będą częścią trendów mody.

Sombre będzie działać lepiej na dziewicze włosy. Włosom dziewiczym łatwiej jest utrwalić kolor i uniknąć plam, powszechnych przy łączeniu substancji.

Sprawdź!  Śniada cera - jakie kolory dobierać do tej karnacji?

Sombre staje się teraz coraz bardziej popularne. Wymaga to zręcznych technik, aby nadać najbardziej naturalny wygląd włosom, jakby były wyblakłe przez słońce. Jeśli kochasz naturalny kolor, ale boisz się uszkodzić włosy, możesz zdecydować się na przedłużanie włosów lub peruki do włosów. Korzystanie z przedłużania pomoże Ci osiągnąć pożądany wygląd, a także ochroni naturalne włosy przed kruchością. 

Czy Sombre niszczy włosy?

Sombre nie niszczy włosów, jeżeli podczas wykonywania farbowania są stosowane produkty dobrej jakości. Warto więc w tym celu udać się do sprawdzonego salonu fryzjerskiego. Trzeba także pamiętać, że sombré jest ciemniejsze niż ombré. Generuje bardziej stopniowe przejście kolorów od nasady do czubka, które jest łagodniejsze i mniej uderzające.

Proces mieszania rozpoczyna się wyżej na włosach i zawiera więcej odcieni, co skutkuje bardziej miękkim, bardziej stopniowym przejściem. Włosy sombre to przede wszystkim włosy o niskiej konserwacji, który prawie każdy, zwłaszcza te z długimi lokami, może zdjąć.

Możesz trzymać się nieco podobnego koloru do oryginalnego. Możesz także zrobić zupełnie inne kolory i nadal sprawić, by wyglądał delikatnie i naturalnie. Wszystko zależy od tego, jak przechodzi cieniowanie kolorów.