syntetyczne włosy

Włosy syntetyczne wykonane są z tworzyw sztucznych innych niż ludzkie. Ze względu na różne materiały, koszt obu typów jest również inny. Ogólnie rzecz biorąc, włosy syntetyczne można kupić po niższej cenie niż włosy ludzkie. W zależności od możliwości finansowych i celu użytkowania konsumenci wybiorą najbardziej odpowiedni rodzaj. Kiedy używamy i dbamy o peruki, musimy zwrócić uwagę na cechy każdego rodzaju, aby dokonać najbardziej odpowiedniego wyboru. W przypadku ludzkich włosów możemy wygodnie farbować lub stylizować, kręcić i prostować jak prawdziwe włosy. Z drugiej strony, w przypadku włosów syntetycznych, stylizacja włosów staje się coraz trudniejsza. Nadmierna temperatura narzędzi fryzjerskich lub silny barwnik chemiczny spowoduje uszkodzenie włosów syntetycznych. 

Czy włosy syntetyczne są dobre?

Zaletą włosów syntetycznych jest to, że możesz ich używać zaraz po rozpakowaniu. Nie musisz poświęcać dużo czasu na dbanie o syntetyczną perukę. Włosy syntetyczne są również mniej splątane niż włosy ludzkie, nawet gdy jesteś mokry. W rzeczywistości możesz posiadać oba rodzaje włosów, dzięki czemu możesz łatwo wybrać, który z nich nosić w każdej odpowiedniej sytuacji. Każdy typ ma swoje zalety i wady.

Peruki z włosów syntetycznych są trwałe, jeśli są dobrze pielęgnowane. Prawdopodobnie najbardziej widoczną zaletą syntetycznych peruk jest to, że są już stylizowane. I mieć zdolność do utrzymania określonego stylu bez względu na warunki. Więc nawet jeśli jest wilgotno, włosy nie będą wyglądały na spłaszczone. 

Sprawdź!  Siwe włosy ombre - jak zrobić grombre?

Włosy syntetyczne mają niezwykle realistyczny wygląd i nie wymagają tak dużej konserwacji, jak peruki z ludzkich włosów. Przy odpowiedniej pielęgnacji syntetyczne peruki będą na ogół trwać od 4 do 6 miesięcy.

Ile kosztują włosy syntetyczne?

Największą zaletą włosów syntetycznych jest ich przystępna cena. Syntetyczna peruka będzie kosztować znacznie taniej niż naturalna peruka. W przypadku fryzur, które chcesz wypróbować raz lub dwa razy, aby dowiedzieć się, czy ci odpowiada, czy nie, włosy syntetyczne są właściwym wyborem. Nie musisz wydawać tak dużo pieniędzy, a zamiast tego będziesz mógł zwrócić większą uwagę na swój kostium lub inne akcesoria. Włosy syntetyczne można kupić nawet za kilkadziesiąt złotych. 

Jeśli szukasz syntetycznych peruk do włosów, które są bardzo przystępne cenowo, szukasz najwyższej jakości, jaką jest włókno Kanekalon. Włókno Kanekalon jest odporne na ciepło, dzięki czemu możesz swobodnie stylizować włosy za pomocą dmuchaw, płaskiej lub lokówki. Kanekalon to najwyższej jakości włókno syntetyczne.

Sprawdź!  10 pomysłów na fryzury z kręconymi włosami [GALERIA]

Włosy syntetyczne – jak o nie dbać i pielęgnować? 

Po pierwsze, zawsze używaj delikatnego szamponu i odżywki. Włosy syntetyczne nie są tak trwałe jak włosy naturalne, dlatego ważne jest, aby używać delikatnego szamponu i odżywki, które nie uszkodzi włosów. Po drugie, używaj osłony termicznej podczas korzystania z narzędzi do stylizacji termicznej. Włosy syntetyczne nie są tak odporne na ciepło jak włosy naturalne, dlatego ważne jest, aby używać osłony termicznej, aby chronić włosy przed uszkodzeniem. Po trzecie, unikaj używania produktów zawierających alkohol. Alkohol może wysuszyć syntetyczne włosy, które mogą uszkodzić włosy. Po czwarte, unikaj używania produktów zawierających siarczany. Siarczany mogą również wysuszać włosy syntetyczne, co może uszkodzić włosy.

O tym należy pamiętać:

  • Pierwszym krokiem jest użycie dobrej jakości szamponu i odżywki. Poszukaj produktów zaprojektowanych specjalnie dla kręconych włosów, ponieważ pomogą zmniejszyć puszenie się. Pamiętaj, aby bardzo dobrze spienić szampon i pozostawić go na kilka minut przed spłukaniem, ponieważ pomoże to usunąć wszelkie nagromadzone pozostałości.
  • Po umyciu szamponem użyj odżywki, która jest lekka i nie zawiera żadnych silikonów. Silikony mogą w rzeczywistości pogorszyć puszenie się, więc najlepiej ich unikać. Nałóż odżywkę na końce włosów i pozostaw na kilka minut przed spłukaniem.
  • Gdy włosy wyschną, użyj serum lub lekkiego olejku do włosów, aby pomóc oswoić wszelkie odloty. Zacznij od nałożenia go na końce włosów, a następnie idź w górę. Jeśli twoje włosy są naprawdę kędzierzawe, być może będziesz musiał nałożyć trochę na połowy długości i korzenie, ale uważaj, aby nie przeciążyć włosów produktem.
  • Jeśli zamierzasz używać suszarki do włosów, pamiętaj, aby użyć dyfuzora, aby zmniejszyć puszenie się. Zacznij od wysuszenia włosów, aż będą suche w około 75%, a następnie dodaj dyfuzor. Utrzymuj suszarkę na niskim poziomie i przesuwaj ją wokół głowy, upewniając się, że powietrze się porusza.
  • Jeśli masz czas, możesz również spróbować suszyć włosy na powietrzu. Jest to najlepsza opcja, jeśli chcesz uniknąć używania ciepła, a także świetny sposób na zmniejszenie puszenia się. Zacznij od osuszenia włosów ręcznikiem, a następnie nałóż odżywkę bez spłukiwania. Pozwól włosom wyschnąć na powietrzu i pamiętaj, aby je zgnieść, gdy wyschną, aby zmniejszyć puszenie się. 
Sprawdź!  Co zrobić, aby włosy szybciej rosły i były gęstsze - domowe sposoby