Oczywiście każda dorosła osoba doskonale posługuje się sztućcami. W przypadku dzieci jednak sytuacja ma się zgoła inaczej. Powinniśmy zadbać o to, by nauka jedzenia przez nasze dziecko była maksymalnie dla niego bezbolesna i łatwa, a przy tym bezpieczna. Absolutnie należy unikać sztućców z metalu, które mogą być źródłem skaleczeń czy też obtarć u dziecka, które dopiero co uczy się posługiwania nimi.

Opieka nad dzieckiem nie należy do zadań łatwych. W przypadku, gdy to nasze pierwsze dziecko, zwykle wszystkiego uczymy się na bieżąco. Czeka nas również wiele zaskoczeń. Kwestie higieny i karmienia naszej pociechy należą do najbardziej kluczowych, o które należy zadbać już od pierwszych dni spędzanych w naszym domu z dzieckiem. Na początku karmienie piersią i smoczek, a później?

Sprawdź!  Buty do nauki chodzenia – bezpieczeństwo i wygoda

Karmienie dziecka – jakie sztućce wybrać?

            Oczywiście każda dorosła osoba doskonale posługuje się sztućcami. W przypadku dzieci jednak sytuacja ma się zgoła inaczej. Powinniśmy zadbać o to, by nauka jedzenia przez nasze dziecko była maksymalnie dla niego bezbolesna i łatwa, a przy tym bezpieczna. Absolutnie należy unikać sztućców z metalu, które mogą być źródłem skaleczeń czy też obtarć u dziecka, które dopiero co uczy się posługiwania nimi. W przypadku dzieci najlepszymi rozwiązaniami będą sztućce wykonane z bezpiecznego plastiku lub silikonu. W przypadku tych surowców należy również pamiętać o tym, by były to materiały certyfikowane do żywności lub też z dopuszczonym użytkowaniem przez małe dzieci.

Sprawdź!  Bezpieczne poduszki dla kobiet w ciąży

Nauka jedzenia – cenna na całe życie

            Raz wyrobione nawyki pozostaną w nas zwykle na długie lata, często do końca życia. Nauka jedzenia jest jedną z tych czynności, która wyuczona w tak młodym wieku będzie dla nas istotna przez całe życie. Ranienie się, kaleczenie czy też nieprzyjemne doznania wynikające z użycia niebezpiecznych sztućców mogą w dziecku wywołać stres i lęk w sytuacji jedzenia posiłków, co może przełożyć się na jego dalszy rozwój.

Sprawdź!  Jak wybrać dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne dla dzieci?

Używaj sprawdzonych sztućców od dobrych producentów

Bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze. To kwestia, z którą zgodzi się każdy rodzic. Nie inaczej powinno być w przypadku spożywania posiłków. Możemy zapewnić dziecku to bezpieczeństwo poprzez zakup sztućce do nauki samodzielnego jedzenia wykonanych z materiałów pewnych i sprawdzonych w kontakcie z żywnością oraz dopuszczonych do użytkowania przez małe dzieci. Dzięki certyfikowanym produktom będziemy mieli pewność, że dziecko je odpowiednimi sztućcami.