Oczywiście każda dorosła osoba doskonale posługuje się sztućcami. W przypadku dzieci jednak sytuacja ma się zgoła inaczej. Powinniśmy zadbać o to, by nauka jedzenia przez nasze dziecko była maksymalnie dla niego bezbolesna i łatwa, a przy tym bezpieczna. Absolutnie należy unikać sztućców z metalu, które mogą być źródłem skaleczeń czy też obtarć u dziecka, które dopiero co uczy się posługiwania nimi.

Opieka nad dzieckiem nie należy do zadań łatwych. W przypadku, gdy to nasze pierwsze dziecko, zwykle wszystkiego uczymy się na bieżąco. Czeka nas również wiele zaskoczeń. Kwestie higieny i karmienia naszej pociechy należą do najbardziej kluczowych, o które należy zadbać już od pierwszych dni spędzanych w naszym domu z dzieckiem. Na początku karmienie piersią i smoczek, a później?

Karmienie dziecka – jakie sztućce wybrać?

            Oczywiście każda dorosła osoba doskonale posługuje się sztućcami. W przypadku dzieci jednak sytuacja ma się zgoła inaczej. Powinniśmy zadbać o to, by nauka jedzenia przez nasze dziecko była maksymalnie dla niego bezbolesna i łatwa, a przy tym bezpieczna. Absolutnie należy unikać sztućców z metalu, które mogą być źródłem skaleczeń czy też obtarć u dziecka, które dopiero co uczy się posługiwania nimi. W przypadku dzieci najlepszymi rozwiązaniami będą sztućce wykonane z bezpiecznego plastiku lub silikonu. W przypadku tych surowców należy również pamiętać o tym, by były to materiały certyfikowane do żywności lub też z dopuszczonym użytkowaniem przez małe dzieci.

Nauka jedzenia – cenna na całe życie

            Raz wyrobione nawyki pozostaną w nas zwykle na długie lata, często do końca życia. Nauka jedzenia jest jedną z tych czynności, która wyuczona w tak młodym wieku będzie dla nas istotna przez całe życie. Ranienie się, kaleczenie czy też nieprzyjemne doznania wynikające z użycia niebezpiecznych sztućców mogą w dziecku wywołać stres i lęk w sytuacji jedzenia posiłków, co może przełożyć się na jego dalszy rozwój.

Używaj sprawdzonych sztućców od dobrych producentów

Bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze. To kwestia, z którą zgodzi się każdy rodzic. Nie inaczej powinno być w przypadku spożywania posiłków. Możemy zapewnić dziecku to bezpieczeństwo poprzez zakup sztućce do nauki samodzielnego jedzenia wykonanych z materiałów pewnych i sprawdzonych w kontakcie z żywnością oraz dopuszczonych do użytkowania przez małe dzieci. Dzięki certyfikowanym produktom będziemy mieli pewność, że dziecko je odpowiednimi sztućcami.