Dynamiczny rozwój nowoczesnych technologii obejmuje większość dziedzin naszego życia. Naprzeciw oczekiwaniom klientów wychodzi także współczesna kosmetologia estetyczna. Coraz więcej kobiet i mężczyzn szuka sposobu na szybkie i efektowne usunięcie nadmiernego owłosienia. Dzisiaj każdy z nas może raz na zawsze pozbyć się zarostu – wszystko dzięki usłudze depilacji laserowej.

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Zabieg depilacji laserowej jest nieinwazyjny i w większości przypadków praktycznie bezbolesny. Polega on na naświetlaniu skóry wiązką lasera. Pacjent będzie zaskoczony, jak komfortowa i bezstresowa jest cała procedura – wystarczy położyć się na fotelu, a personel zajmie się całą resztą. Zanim dojdzie do zabiegu, kosmetolog przeprowadzi z klientem szczegółowy wywiad oraz wykona próbę uczuleniową, podczas której sprawdzi, jak nasze ciało reaguje na naświetlanie. Jeśli nie pojawi się obrzęk lub inne niepożądane zmiany, można przystąpić do depilacji. Zabieg trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut – jego długość jest uzależniona od konkretnej partii ciała. Po zakończeniu pierwszej sesji specjalista wręczy pacjentowi pakiet zaleceń pozabiegowych, które zwiększą skuteczność naświetlania i złagodzą ewentualne podrażnienia skóry.

Depilacja laserowa – działanie

Dlaczego zabieg depilacji laserowej jest tak skuteczny? Procedura bazuje na zjawisku selektywnej fototermolizy, polegającej na niszczeniu macierzy włosa, która zawiera melaninę absorbującą wiązkę lasera. Tkanki otaczające mieszek pozostają nienaruszone. Już po pierwszym zabiegu można zauważyć, że owłosienie jest słabsze, jednak dopiero pełna seria przyniesie oczekiwane efekty. Liczbę i odstępy pomiędzy sesjami każdorazowo ustala kosmetolog, który ocenia grubość włosa oraz kolor skóry i na ich podstawie dobiera odpowiednie parametry urządzenia. Depilacja laserowa to najlepszy sposób na całkowite usunięcie niechcianego owłosienia.

Przygotowania do zabiegu – o tym warto pamiętać

Na konsultacji poprzedzającej pierwszą sesję kosmetolog wytłumaczy nam, jak należy przygotować się zabiegu depilacji laserowej. Najważniejsze wytyczne to:

  • Ogolenie skóry maszynką na dzień przed zabiegiem.
  • Rezygnacja z balsamów i innych środków nawilżających w dzień depilacji laserowej.
  • Odstawienie peelingów mechanicznych na dwa tygodnie przed wykonaniem usługi.
  • Unikanie naturalnych i sztucznych metod opalania na 3-4 tygodnie przed planowaną wizytą.

Przed zabiegiem kosmetolog powinien ustalić, czy ogólny stan zdrowia pacjenta pozwala na przeprowadzenie depilacji laserowej. Często nie jesteśmy świadomi, że na liście przeciwwskazań do przeprowadzenia usługi znajdują się na przykład świeża opalenizna, ciąża oraz okres laktacji, czy przyjmowane substancji fotouczulających.

Dlaczego warto zdecydować się na depilację laserową?

Zabieg depilacji laserowej to bezpieczna i skuteczna metoda usuwania owłosienia. Klienci pokochali go ze względu na permanentny efekt oraz brak bólu, który towarzyszy na przykład tradycyjnym plastrom z woskiem. Dzięki depilacji laserowej zapomnimy o zacięciach oraz wrastających włoskach. Komfortowy zabieg pozwoli nam cieszyć się zadbaną i gładką skórą oraz sprawi, że raz na zawsze pożegnamy się z maszynką do golenia, pęsetą, czy depilatorem.

Materiał partnera