diament tatuaż

Każda z nas lubi świecidełka, a diamenty są najszlachetniejszymi z nich. Tatuaż z tym wzorem może mieć głębokie znaczenie, mimo minimalistycznej formy, którą bardzo często przybiera. Symbol diamentu świetnie sprawdzi się zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn – przekonaj się, co może oznaczać!

brylant znaczenie

Jakie znaczenie ma diament?

Węgiel sprasowany pod naprawdę wielkim ciśnieniem – tym właśnie jest kamień, który nie jedna z kobiet chciałaby posiadać w swojej biżuterii. Jego nazwa pochodzi od greckiego słowa „adamas”, czyli „niezniszczalny”. Mimo że ich historia jest długa i burzliwa, klejnoty te są źródłem pożądania nawet dzisiaj, gdy mamy je na wyciągnięcie ręki. Przechodząc obok jubileta, mimowolnie spoglądamy w ich kierunku – kuszą nas swoim pięknem i wartością.

Wyświetl ten post na Instagramie.

𝐵𝓁𝒶𝒸𝓀 𝒹𝒾𝒶𝓂𝑜𝓃𝒹 ❤︎ 블랙에 가까운 다이아몬드를 원하셨어요:) 수고하셨습니다 ! ㅤ ㅤ #타투 #보석타투 #다이아몬드타투 #탄생석타투 #옆구리타투 #가슴타투 #미니타투 #컬러타투 #홍대타투 #tattoo #tattooed #koreatattoo #koreantattoo #jeweltattoo #diamondtattoo #minitattoo #colortattoo #jewelrytattoo #tinytattoo #birthstonetattoo

Post udostępniony przez 팔레트 (@palette.tt)

W postaci tatuaży, diamenty świetnie prezentuje się na dłoniach, szyi, czy za uchem. Ich symbolika mogłaby zostać rozpisana na wiele stron, jednak tutaj skupimy się na najważniejszym znaczeniu:

  1. Niepokonany i niezniszczalny – to w dosłownym tłumaczeniu oznacza tatuaż. To symbol hartu ducha i upartości w dążeniu do celu. Diament to najtwardszy materiał w przyrodzie. Człowiek z wytatuowanym wzorem tego klejnotu z pewnością łatwo się nie poddaje.
  2. Pierścionki zaręczynowe z diamentem zyskały popularność pod koniec XX wieku i od tamtego czasu na stałe zagościły w tradycji oświadczyn. Dzisiaj nikt nie wyobraża sobie pierścionka zaręczynowego bez klejnotu w środku – diament stał się symbolem miłości, istotnym w tej najważniejszej decyzji w życiu, jaką jest powiedzenie „TAK”.
  3. Nie zapominajmy o bogactwie i luksusie – cena tego niepozornego kamienia sięga czasami kuriozalnych sum, podobnie jak biżuteria, którą wzbogaca. Diament kojarzony był z dostojnym życiem już w przeszłości, gdy władcy nie wstydzili się ukazywać ich w swoich strojach, wystroju wnętrz czy symbolach władzy. Dzisiaj wartość diamentu również nie straciła na znaczeniu.
Wyświetl ten post na Instagramie.

Here is a photo of a tattoo I did yesterday at that business office @inked_up_bristol #tattoo #tattoos #inkedup #inked_up_bristol #diamond #diamondtattoo #colourtattoo #watercolour #watercolourtattoo #krispassmoretattoos #abstracttattoo #girlswithtattoos #girlswithink #bristol #bristoltattoo #bristoltattoostudio

Post udostępniony przez Kristian Passmore (@krispassmoretattoos)

Diament – symbolika

Artyści lubili porównywać je do łez spływających po kobiecych policzkach. Pierwsze wzmianki o wydobywaniu diamentów pochodzą z Półwyspu Indyjskiego i przez długi jedynym miejscem, z którego można było je pozyskać, były Indie. Z biegiem lat pojawiały się kolejne złoża – dziś większość tych szlachetnych kamieni pochodzi z Republiki Południowej Afryki.

Sprawdź!  Tatuaże pod biustem damskie - jakie wzory są najbardziej popularne?

Przyjęło się mówić, że diament podarowany ze szczerych, pozytywnych emocji przynosi błogosławieństwo. Jeśli jednak nasze intencje są nieczyste, a zwłaszcza, gdy popełniono z jego powodu jakąś zbrodnię – w takiej sytuacji musimy liczyć się z nieprzyjemnymi skutkami i przekleństwem.

Motywów z wykorzystaniem brylantów jest wiele. Do najpopularniejszych należą diamenty ze skrzydłami, z koroną, czy diament o intensywnej, czerwonej barwie, które symbolizują terror i niewolniczą pracę.

Sprawdź!  Tatuaże dla par - czy to dobry pomysł?

Korona to symbol władzy, który może być doskonale uzupełniony przed diament, który również kojarzony jest z luksusem i bogactwem, a więc skutkami ubocznym bycia nieprzeciętnym człowiekiem. Diament z ptasimi lub anielskimi skrzydłami oznacza wolność. Często spotyka się wzory wzbogacone o cytat lub sentencję umieszczoną wokół brylantu lub na wstędze, którą ów kamień jest przewiązany. Tatuaże w postaci napisów, które oddają życiowe motto lub filozofię, to chyba najpopularniejsza opcja – jeśli się nad nią zastanawiasz, może warto wzbogacić go o symbol diamentu?

Kwiaty to kolejny dodatek do diamentów – taki tatuaż symbolizować może miłość i piękno. Czarny diament lub taki, po którym spływają krople krwi, to symbol buntu lub zbrodni. Pęknięty diament natomiast oznacza ostateczne złamanie duszy i serca – tylko coś naprawdę poważnego mogłoby zniszczyć najtwardszy materiał w przyrodzie. Od czegoś takiego nie ma już ucieczki…

Sprawdź!  Tatuaż na stopie - wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Podsumowując, tatuaże diamenty mogą mieć różne znaczenie, w zależności od motywu, jaki sobie wybierzemy. Może nieść zarówno pozytywne znaczenie, odzwierciedlać życiową pasję lub też symbolizować jakieś straszne wydarzenie w życiu, po którym nie łatwo jest się pozbierać. Różnorodność dostępnych wzorów sprawia, że każdy ma szansę na znalezienie czegoś dla siebie.