koliber symbolika

Podobnie jak inne ptaki, koliber stał się powszechnie stosowanym symbolem w sztuce tatuowania ciała, nie tylko przez kobiety. Niezależność oraz wolność – to najpopularniejsze znaczenie, które mu przypisujemy. Dowiedz się, jaką jeszcze symbolikę posiada ta niepozorna ptaszyna.

Jakie znaczenie ma tatuaż kolibra?

Ptaki są nie tylko niezwykle szybkie – ciekawostką jest, że kolibry potrafią latać we wszystkich kierunkach, także do tyłu. Ta rzadko spotykana umiejętność sprawiła, że cieszą się niemałym zainteresowaniem, także wśród osób planujących pierwszy (lub kolejny) tatuaż.

Pamiętam o marzeniach – takie przede wszystkim znaczenie niesie za sobą symbol kolibra na ciele. Niezależnie od tego, jak daleko znajduje się cel, który sobie obraliśmy, dotrzemy tam za wszelką cenę. Nasza zwinność i zaradność to efekt głębokiego poczucia wolności i radości, która wypływa z każdego naszego ruchu. Z drugiej strony charakteryzuje je również samotność – w przeciwieństwie do jaskółek, kolibry nie dobierają partnerów na całe życie. To doskonały wzór dla samotników i introwertyków, których motywem jest zrealizować swoje cele za wszelką cenę.

Porywczość to kolejna cecha, której możemy spodziewać się po osobie z wytatuowanym kolibrem. Ptaki te potrafią machać skrzydłami tak szybko, że ludzkie oko nie jest w stanie dostrzec ich poszczególnych ruchów. Przemieszczają się z miejsca na miejsce z olbrzymią prędkością, pozostawiając za sobą charakterystyczny świst.

A do tego ulotność… Wszystko przemija, uczucia pojawiają się i znikają, podobnie jak ludzie na naszej drodze. Zwinność kolibra to także metafora płynności zdarzeń i poszukiwania nowych wrażeń.

W kolorze lub czerni – najpopularniejsze wzory tatuaży z kolibrem

Samotnie, w parze lub w otoczeniu kwiatów – mnogość wzorów z wykorzystaniem kolibra jest ogromna. Możesz spotkać tatuaże pełne kolorów, ale też takie, gdzie dominuje jedna barwa. Popularne są również te, gdzie wykorzystuje się jedynie czerń, biel i niesamowitą geometrię. Dodatkami dla kolibrów są zwykle kwiaty, które współgrają z symboliką tych ptaków.

Kolorowe kolibry to propozycja dla kobiet-ekstrawertyczek, które nie wstydzą się swojego dynamicznego usposobienia. Z kolei czarne wzory bardziej odpowiadają zamkniętym osobom lub miłośników minimalistycznej estetyki. Oba warianty świetnie prezentują się na dłoniach, nadgarstkach, czy stopach. Koliber to mały ptak, dlatego tatuaże z jego wykorzystaniem również zwykle nie przybierają wielkich rozmiarów.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Cuenta la leyenda que cuando a un hombre o mujer le llega la hora de su muerte, su alma se desprende de su cuerpo y vuela libremente hasta posarse en una flor. Allí, oculta y a salvo, espera, viendo pasar los días y las noches, mojándose con la lluvia y protegiéndose del viento con cada pétalo que la resguarda. Dicen que en la flor, el alma se purifica, se perfuma, se conecta con la tierra que la ha visto nacer. Pero un día llega a ella un colibrí y la descubre entre los pétalos. Si es la elegida y le ha llegado el momento, amorosamente la recoge y la lleva sobre su cuerpo volando hacia el paraíso. Este es el trabajo que realice hoy, para Laura en memoria de su mamá. (Gracias por elegirme siempre) 🙏 . . . #watercolortattoo #hummingbird #hummingbirdtattoo #lucasalgañaraztattoo #chivilcoy #chivilcoyink #art #artistic #fullcolortattoo #splashtattoo #inked #inkedgirls #profesionaltattoo #instagramtattoo #argentinatattoo #tattoomodel #lovetattoo #legendtattoo #radiantcolorsink #dynamicink #spektrahalo2

Post udostępniony przez Lucas Algañaraz (@lucasalganaraz_tattooart)

Jeśli nie chcesz na co dzień eksponować swojego tatuażu, z łatwością wykonasz go w mało widocznym miejscu. Z drugiej strony – nie będzie też szpecił zbytnio widocznych części ciała, jak nadgarstki, czy szyja.

Podsumowując, tatuaż kolibra to świetna opcja dla kobiet, które cenią estetykę i głębokie znaczenie wzorów. Dynamizm, wolność i ulotność chwili to podstawowe znaczenie, które możesz przypisać swojemu dziełu.

Sprawdź!  Tatuaż Diament - symbolika i wzory