tatuaż lew znaczenie

Większość klientów, którzy przychodzą do salonu ma już gdzieś z tyłu głowy pomysł na swój tatuaż – kryje się za nim ważne życiowe wydarzenie albo chcą, żeby im o czymś przypominał. Jeśli czytasz ten artykuł, bardzo możliwe, że chciałbyś obudzić się pewnego dnia, spojrzeć w lustro i zobaczyć tam lwa – dosłownie i w przenośni, bo właśnie taki tatuaż Cię interesuje. Dla Ciebie też kryje on wyjątkowe przesłanie. Mimo to, coś rozbudziło Twoją ciekawość na tyle, że postanowiłeś zerknąć do Internetu, żeby dowiedzieć się więcej o jego znaczeniu. Nie szukaj dalej, tutaj nie tylko dowiesz się, co symbolizuje lew, ale także znajdziesz kilka unikalnych pomysłów na design Twojego króla dżungli.

Lew jako symbol

Historia lwa jest historią dziejów świata. Naprawdę.

Może w to nie uwierzysz, ale symbol lwa swoją historią sięga jeszcze do czasów prehistorycznych – pierwsze wizerunki lwów znajdują się w jaskiniach odkrytych we Francji. W następnych wiekach postać lwa pojawi się w starożytnych kulturach Europy, Egiptu, Bliskiego Wschodu czy Mezopotamii. Później podobizny lwów często będą zdobiły insygnia królewskie, godła i herby, a najbardziej mężni przywódcy będą mogli szczycić się przydomkiem lwa. Aż trudno uwierzyć, że wszystkie te cywilizacje, oddalone od siebie w czasie i przestrzeni, ceniły sobie te zwierzęta tak bardzo, że ich historie przetrwały do dzisiaj.

Co jeszcze bardziej zaskakujące, na przestrzeni mileniów lew uniwersalnie stał się wzorem odwagi, siły, dumy i mądrości, ale także przypisywano mu opiekuńczość oraz dbałość o rodzinę. Z jednej strony lew stanowi symbol dzikości i żywiołowości, a z drugiej – jest przykładem rozsądnego władcy.

Sprawdź!  Tatuaże pod biustem damskie - jakie wzory są najbardziej popularne?

Co oznacza tatuaż lwa?

Skoro zastanawiasz się nad tatuażem przedstawiającym lwa, to znaczy, że coś w jego symbolice przyciągnęło Twoją uwagę. Czujesz, że lew jest Twoim wewnętrznym zwierzęciem? Może Twoim znakiem zodiaku jest Lew i chciałbyś uczcić to, że urodziłeś się pod szczęśliwą gwiazdą? Albo po prostu chcesz, żeby Ci o czymś przypominał? Trzeba przyznać, że to popularny motyw, a mimo to, nie zdecyduje się na niego każdy klient studia – lew musi być stanowić część Ciebie, a odkąd pojawi się na Twojej skórze, faktycznie tak będzie.

Jakie cechy charakteru może odzwierciedlać tatuaż lwa:

  • odwagę – lew nie boi się bronić ani atakować, kiedy spotyka innych drapieżników,
  • siłę – nie bez powodu lew nazywany jest królem dżungli i na pewno nie zyskał tego przydomka ze względu na swoją puszystość i delikatność. Siła może przejawiać się zarówno jako sprawność fizyczna, jak i tęgość umysłu – polowanie nie polega tylko na gonitwie, ale też na taktyce,
  • wytrwałość – jak już o polowaniu mowa, nie należy zapominać, że siła oraz strategia to tylko część sukcesu, bez odpowiedniej dozy cierpliwości i lew chodziłby spać głodny,
  • dumę – lwy nie chowają się w norach po udanych łowach, tylko spożywają posiłek w obecności całego swojego królestwa. Duma to nie wada, tylko skutek ciężkiej pracy i motywacji, które się opłaciły.
Sprawdź!  Tatuaż Róża - jakie ma znaczenie?

Jaki tatuaż lwa wybrać?

Jeśli nie wiesz, jaki wizerunek lwa miałby pozostać z Tobą na całe życie, doświadczony tatuator na pewno będzie miał dla Ciebie kilka pomysłów, choć nie oznacza to, że musisz przyjść do niego z pustymi rękoma (i głową). Spróbuj zainspirować się tymi motywami.

  • Pysk/głowa lwa – jedna z najbardziej klasycznych koncepcji. Może przedstawiać np. majestatyczny profil, ryczącego lub czujnego lwa, a także zawierać dodatkowe elementy, takie jak korona czy słońce w tle.
  • Cała sylwetka lwa – tutaj jest w czym wybierać: od zrelaksowanych i spokojnych form, przez sceny z polowania (np. lew wyglądający zza traw sawanny czy przygotowany do skoku), do mniej realistycznych lwów, które mogą np. obrazować herb Twojego miasta albo trzymać obiekt, który ma dla Ciebie szczególne znaczenie.
  • Elementy związane z lwami – odciski lwich łap mogą być dobrym pomysłem na tatuaż dla par, a łapa lwa z nałożoną obrączką uhonorowaniem zawartego małżeństwa. Z kolei ślady pazurów ukażą poniesione szkody i wygraną walkę z przeszłości.
Sprawdź!  Tatuaż jaskółki - jakie ma znaczenie?

Gdzie umieścić tatuaż z lwem? To zależy od tego ile płótna planujesz przeznaczyć na to arcydzieło (lub ile Ci go jeszcze zostało), ponieważ tatuaż może samodzielnie zdobić Twoje ramię, klatkę piersiową, plecy, goleń czy udo, albo stanowić element większej całości, np. rękawa.

Poznałeś już jakie znaczenie ma tatuaż lwa i co oznacza ten symbol, wiesz gdzie i co chciałbyś wytatuować, ale nadal nie jesteś przekonany, czy to wzór dla Ciebie? Odpowiedz sobie na jedno proste pytanie: czy podoba Ci się ten pomysł? Tak? To zrób sobie przysługę i nie myśl zbyt wiele o tym, czy wiesz jakie niesie on dla Ciebie przesłanie. Sens nadasz mu sam – z czasem.