symbol nieskończoności znaczenie

Początek historii symbolu znajdziemy już w starożytnym Egipcie pod postacią zjadającego się węża. Interesowali się nim także Aztekowie, Celtowie i Słowianie. Oficjalnie znak "przewróconej ósemki" zaproponował John Wallisow w 1655 roku.

tatuaż na przedramieniu
Źródło: Pinterest

Ten matematyczny, niepozorny symbol posiada wiele znaczeń. Może występować samoistnie lub w towarzystwie innych symboli, a także układać się z różnych słów. Oznacza to, że posiadamy tutaj ogromne pole do popisu w zależności od tego, co chcemy przekazać. Sam w sobie nie posiada początku ani końca, co określa brak ograniczeń i niekończące się możliwości. Jest najlepszym sposobem na wyrażenie za pomocą tatuażu swoich najważniejszych idei, hobby oraz ludzi, którzy zostaną z nami na zawsze. Symbol nieskończoności jest wyjątkowy gdyż mimo minimalistycznego wyglądu posiada ogromne przesłanie. Doskonale sprawdzi się dla ludzi, którzy nie chcą olbrzymich tatuaży, cenią sobie minimalizm, prostotę, ale także piękno i subtelność.

tatuaż na obojczyku
Źródło: Pinterest

Symbol nieskończoności - wzory i znaczenie tatuażu

Często jest spotykany w otoczeniu innych symboli. Najczęściej używane przez romantyków serce oznacza niekończącą się, bezgraniczną miłość, lojalność i oddanie. Oprócz serca wiele osób decyduje się także na tatuaż z znakiem nieskończoności z splątanych swoich imion lub dat urodzin oraz ślubu. Inni dodają piórko wyrażające lekkość i delikatność. Niektórzy interpretują je również jako ulotność chwili, a więc w jak najlepszy sposób należy korzystać z życia. Dusze artystyczne wybierają do znaku nieskończoności ptaka, który stanowi metaforę piękności wszelkiej sztuki i poezji. Podkreśla także marzycielskie życie w chmurach.

tatuaż wieczność
Źródło: Pinterest

Dodatkowo zależnie, czy będzie to sowa, czy gołąb lub może żuraw może oznaczać mądrość, pokój lub wierność. Motyw ptaka jest połączony z wspomnianym piórkiem. Najczęściej cechuje go jednak wolność i niezależność. W związku z tym nie zaleca się łączenia go z imieniem partnera. Interpretacja jednak należy do Ciebie. Tatuaż ze znakiem nieskończoności możemy odnaleźć również w celtyckim węźle, który jest połączeniem triquetry oraz znaku nieskończoności. Reprezentuje wszystkie etapy życia, od młodości do starości, a także przyszłość i teraźniejszość. Według Celtyków jest to połączenie ducha z umysłem i ciałem. Pokrewnym do niego jest celtycki węzeł miłosny wybierany przez pary lub bliskich przyjaciół. Oznacza wieczne połączenie dwojga ludzi i ich trwałą miłość.

nieskończoność wieczność symbol
Źródło: Pinterest

Tatuaż z symbolem nieskończoności - gdzie go zrobić?

Tak jak wspomnieliśmy na początku wpisu. Tatuaż o tym popularnym symbolu idealnie sprawdzi się dla ludzi ceniących sobie lekkość i minimalizm. Sam znak nieskończoności wykonuje się najczęściej jako drobny tatuaż. Dzięki czemu dobrze się kojarzy i jest subtelny. W związku z tym świetnie sprawdzi się jako mała ozdoba naszego nadgarstka lub przedramienia. Dla ludzi pracujących w miejscach, gdzie tatuaże nie są mile widziane proponujemy modne miejsce na karku bądź plecach. Romantyką zaś, którzy chcą w najlepszy sposób pokazać swoje oddanie proponujemy zrobić sobie tatuaż w miejscu serca lub na serdecznym palcu lewej dłoni. Takie miejsca będą najlepiej symbolizować nasze uczucia. Jeżeli jednak nie jesteś pewny, co do miejsca wykonania tatuażu sprawdzi się tatuaż zmywalny. Najpopularniejszym sposobem jest wykonanie tymczasowej henny. Za pomocą takiego rozwiązania będziesz mógł przetestować wiele motywów tatuaży oraz miejsc, by następnie wybrać najlepszą opcje dla siebie.

Zdjęcie główne: Instagram