tatuaż słońce znaczenie

Jeśli czytasz tę treść to oznacza, że decyzję o zrobieniu tatuażu masz już z pewnością dobrze przemyślaną. Chyba, że jesteś na etapie przemyśleń na temat tego, czy robić tatuaż i z jakichś powodów chcesz zdecydować się na wzór słońca. Niezależnie od tego na jakim etapie przygody z robieniem tatuażu jesteś – warto zapoznać się ze znaczeniem tego symbolu, zanim na stałe zagości na Twojej skórze. Słońce jest motywem, który króluje wśród wzorów tatuażowych od dawna. Tatuaże te cieszą się stale dużą popularnością. Przy wyborze wzoru warto kierować się nie tylko względami estetycznymi, ale przede wszystkim należy zapoznać się z prawdziwym znaczeniem tego symbolu. Każdy tatuaż jest wyrażeniem siebie i w zależności od tego jaki wzór wybierzemy – warto wiedzieć co dokładnie oznacza.

Tatuaż słońce – znaczenie tego wzoru.

Zanim tatuaż na stałe zagości na Twojej skórze przyjrzyjmy się bliżej symbolice tatuażu słońca. Słońce jest gwiazdą, bez której nie byłoby życia na Ziemi. Jest to fakt znany już od dawnych czasów, gdzie symbol słońca miał duży udział w wierzeniach religijnych, a często tak przedstawiane były czczone przez starożytnych bóstwa. Szczególnie wytatuowanie dwóch rodzajów symboli będzie wyrazem nawiązania do tamtych czasów, tj.:

  • słońce celtyckie - taki rodzaj tatuażu będzie symbolizował siły witalne oraz zdrowie,
  • słońce Majów – będzie wyrazem waleczności i odwagi, a także sprawiedliwości, mądrości i wiedzy.

Słońce jako symbol światłości?

Tak, motyw ten symbolizuje także światłość, które ma przyćmiewać mrok. We wszechświecie słońce jest najgorętszą i najjaśniejszą gwiazdą, dzięki której na co dzień mamy światło dzienne. Wschód słońca jest często obserwowany przez ludzkość, ponieważ jest swego rodzaju magicznym przejściem nocy w dzień. Można to interpretować jako nowość, oświecenie, czy świeżość, a nawet rozpoczęcie nowego etapu w życiu. To samo tyczy się zachodów słońca, jednak jego interpretacja będzie zupełnie inna. Słońce, które chowa się za horyzontem jest wyrazem kresu. Może symbolizować cel życiowy, do którego stale dążymy.

Co jeszcze oznacza tatuaż słońce?

Tatuaż słońce niekiedy jest interpretowany jako symbol sił witalnych oraz płodności. W rzeczywistości jest „ognistą” kulą, która ogrzewa cały świat.

Może także oznaczać przemianę człowieka. Nie tylko z chłopca – w mężczyznę, ale także z dziewczynki – w kobietę, ponieważ symbol ten nie jest zarezerwowany tylko dla jednej płci. Symbolika przemiany może także dotyczyć wewnętrznego rozwoju człowieka i być wyrazem gotowości do zmian.

We wzorach tatuaży słońce może królować samodzielnie, ale także być w otoczeniu innych symboli, a takie połączenie zawsze będzie podlegało indywidualnej interpretacji. Dla przykładu w Japonii często jest tatuowane słońce z chmurami. Nie ma tu jednoznacznej interpretacji, ponieważ słońce zakryte obłokami może być wyrazem niebezpieczeństwa, ale także może być kojarzone z harmonią i spokojem.

Co tak na prawdę symbolizuje słońce?

Wszystko jest zależne od tego jaki dokładnie wzór wybierzemy. Ogólnie jest to motyw stale popularny, jednak to nie powinno być jedyną przesłanką do zdecydowania się na wykonaniu tatuażu słońca. Wiedząc, jakie może być jego znaczenie każdy indywidualnie musi dopasować tę symbolikę do swojej osobowości. Wzorów słońca wśród tatuaży jest naprawdę wiele. Warto przemyśleć, czy ma ono występować samodzielnie, czy w otoczeniu innych symboli. Jeśli zdecydujemy się na połączenie dwóch różnych wzorów to warto zapoznać się ze znaczeniem towarzyszącego motywu. Samo w sobie słońce zawsze ma wydźwięk pozytywny, nigdy nie oznacza czegoś negatywnego, toteż jest symbolem często wybieranym przez posiadaczy tatuaży.

Po podjęciu decyzji o wykonaniu tatuażu słońca, najlepiej będzie udać się do profesjonalnego studia, gdzie możemy skorzystać zarówno z gotowych wzorów tatuatora, jak i dobrać coś indywidualnie, co będzie zupełnie unikatowym motywem. Każdy tatuaż jest inny – tak jak i każdy człowiek jest indywidualną jednostką. Dokładna interpretacja tatuażu także będzie więc zależała od Twojej własnej historii.