Cellulit to przypadłość, która dotyka w szczególności kobiety i to właśnie z jego powodu często czują się mało atrakcyjnie i niepewne siebie. Nikt nie chce odczuwać dyskomfortu ze względu na swoje ciało i to jak wygląda. Każdego dnia potrafimy spędzać mnóstwo czasu na pielęgnacji, wykonywaniu makijażu i innych zabiegach kosmetycznych, które mają na celu pomóc nam uzyskać oczekiwane rezultaty, aby poczuć się dobrze samemu ze sobą. Niestety nie zawsze proces upiększania przebiega po naszej myśli lub w szybkim tempie, natomiast – czego możemy się spodziewać po korzystaniu z urządzeń na cellulit? Dziś przyjrzymy się dostępnemu na rynku sprzętowi przeznaczonemu do walki z pomarańczową skórką.

Jak działają dostępne na rynku urządzenia na cellulit?

Każdy, kto poszukuje skutecznych sposobów na pozbycie się cellulitu, z pewnością nie chce tracić czasu i pieniędzy na coś, co nie da mu pożądanych efektów. Dlatego przygotowaliśmy zestawienie kilku technologii, z których rzeczywiście warto skorzystać. Sprawdzone urządzenia na cellulit to niezbędne wyposażenie salonu kosmetycznego, który na pierwszym miejscu stawia na jakość i zadowolenie klientów.

  • Karboksyterapia
Sprawdź!  Profesjonalny sklep stomatologiczny – gdzie najlepiej kupić szczoteczkę i pastę do zębów?

Zabieg karboksyterapii to świetny sposób na odmłodzenie skóry poprzez wprowadzenie do niej dwutlenku węgla. Zdecydowanie jest to przykład innowacyjności, która sprawia, że w dość szybki sposób możemy osiągnąć jędrne ciało, a także zmniejszyć widoczność rozstępów i co ważne – również cellulitu.

  •  Ultradźwięki
Sprawdź!  Motoryka dziecka do 3 lat – jakie zmiany możemy zaobserwować w tym czasie?

Emitowane podczas zabiegu ultradźwięki nie są słyszalne dla człowieka, natomiast nie oznacza to, że nie przynoszą one efektów. Fale dźwiękowe rozchodzą się z bardzo wysoką częstotliwością, a ich punktem docelowym jest miejsce ze zlokalizowanym cellulitem. Rozszerzenie naczyń krwionośnych i gruczołów potowych, sprawia, że do głębszych warstw skórnych znacznie łatwiej docierają substancje odżywcze. Dzięki temu możemy pozbyć się cellulitu.

  • Fale uderzeniowe

Dzięki fali uderzeniowej pobudzona zostaje regeneracja i odbudowa tkanek, a oprócz tego również produkcja kolagenu. Taki pakiet sprzyja metabolizmowi komórkowemu, w wyniku którego możemy zredukować cellulit, blizny i rozstępy.

Mając do dyspozycji takie technologie niechciana pomarańczowa skórka, przestaje być już problemem.

Sprawdź!  Jaki prezent na wieczór panieński wybrać?

Domowe sposoby na cellulit

Bez wątpienia najskuteczniejsze w walce z cellulitem są zabiegi kosmetyczne wykonywane w profesjonalnych salonach, jednak wcale nie oznacza to, że na tym powinniśmy zakończyć dbanie o siebie. Same zabiegi kosmetyczne niestety nie wystarczą. Warto wziąć pod uwagę również domowe sposoby na cellulit, do których zaliczamy m.in.:

  • zdrową dietę,
  • aktywność fizyczną,
  • odpowiednie nawadnianie organizmu,
  • wykorzystywanie masażerów.

Jeśli kompleksowo o siebie zadbasz od środka, znacznie łatwiej będzie uzyskać rezultaty od zewnątrz. Pamiętaj, że masażery dostępne w drogeriach potrafią zdziałać cuda, jednak aby móc się nimi cieszyć należy być systematycznym i dbać o swoje ciało na wszystkich płaszczyznach. Nie ma drogi na skróty.