maseczka na wągry

Wągry na nosie to problem wielu osób, nawet tych, które mają cerę w bardzo dobrym stanie. Są to małe, czarne kropki, spowodowane zapychaniem się gruczołów łojowych na skórze. Oprócz na nosie często występują także w okolicach brody i policzków. Jak radzić sobie z wągrami na nosie?

Przyczyny pojawiania się wągrów na nosie

Wągry na nosie to czarne lub białe zaskórniki niedużej wielkości, najczęściej pojawiające się na nosie, ponieważ właśnie w tym miejscu występuje najwięcej gruczołów łojowych. Istnieje kilka przyczyn pojawiania się zaskórników na nosie. Przede wszystkim, najczęściej spowodowane są niewłaściwą pielęgnacją bogatą w zapychające i tłuste składniki.

Sprawdź!  Woski do brody - jak używać?

Bardzo często są skutkiem niedokładnego mycia twarzy, szczególnie przez kobiety noszące na co dzień makijaż. Osoby mające cerę tłustą lub mieszaną są bardziej podatne na zapychanie się gruczołów łojowych niż osoby z cerą suchą. Za wągry odpowiada również niewłaściwa dieta, której podstawę stanowią przetworzone produkty i duża ilość cukru.  

Jak pozbyć się wągrów na nosie?

Istnieje kilka sprawdzonych metod na walkę z zaskórnikami na nosie. Najważniejsze w walce o piękną skórę jest odpowiednie jej pielęgnowanie. Codzienna rutyna pielęgnacyjna powinna składać się z kilku etapów, mianowicie z dokładnego oczyszczania, nawilżania i tonizowania. W swoją pielęgnację warto wdrożyć także produkty złuszczające, na przykład peelingi mechaniczne, enzymatyczne lub kwasy, szczególnie migdałowy lub salicylowy. Taka wieloetapowa pielęgnacja reguluje wydzielanie się sebum oraz zapobiega zatykaniu się gruczołów łojowych.

Sprawdź!  Damskie Birkenstock czarne – uniwersalny dodatek do każdej garderoby

Ważne jest, aby w pielęgnacji było też miejsce na krem z filtrem ochronnym, szczególnie gdy skóra jest regularnie złuszczana. Warto używać kosmetyków delikatnych, których działanie opiera się na ekstraktach roślinnych, witaminach oraz lekkich olejach niepowodujących zapychania się skóry. 

Sprawdź!  Jakie zabiegi kosmetyczne warto wprowadzić do swojej pielęgnacji?

W redukcji ilości czarnych zaskórników pomocna okazuje się także szczoteczka soniczna. Powoduje ona lepsze działanie kosmetyków pielęgnacyjnych i w niedługim czasie wizualną poprawę wyglądu skóry twarzy. Co więcej, działa nie tylko na naskórek, ale również na warstwy wewnętrzne skóry.

Skuteczny jest zabieg mikrodermabrazji, który zamyka rozszerzone pory i hamuje wydzielanie się łoju. W domowych warunkach nadają się gotowe plasterki na wągry, które można kupić w niskiej cenie w każdej drogerii. Tego typu zabieg nie przyniesie jednak aż tak widocznych efektów, jak świadoma pielęgnacja i zabiegi wykonywane profesjonalnym sprzętem.