Z wiekiem skóra naszej twarzy staje się mniej jędrna i sprężysta. Pojawia się coraz więcej zmarszczek, a twarz traci dawny, piękny owal. Pod wpływem grawitacji, policzki zaczynają opadać, tworząc nielubiane przez panie ‘chomiki”. Wyjściem z tej sytuacji jest wolumetria twarzy. To zabieg, który pozwoli przywrócić jej  młody wygląd, a co za tym idzie, zyskać więcej pewności siebie. Dlatego zdecydujmy się na wizytę w gabinecie chirurgii plastycznej. 

Czym jest wolumetria twarzy?

Wolumetria twarzy, zwana inaczej liftingiem wolumetrycznym, to zabieg który przywraca dawny owal twarzy. Pozwala też na modelowanie konturów naszego oblicza, zlikwidowanie opadających policzków, czyli znienawidzonych “chomików”. Zazwyczaj wykorzystuje się do tego preparaty na bazie kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy umożliwia także modelowanie policzków, pozwala również uwydatnić kości policzkowe. Można także poprawić kontur oczu i ust, oraz zlikwidować tzw. “dolinę łez”. Istnieje też możliwość pozbycia się niechcianego, podwójnego podbródka i tym samym upiększenie profilu. Opcji jest bardzo wiele, zgodnie z życzeniem pacjentki i wiedzą lekarza. Wspomniany kwas hialuronowy jest substancją, naturalnie występującą w głębokich warstwach skóry. Z upływem lat, jego ilość się zmniejsza i wymaga uzupełnienia specjalnymi preparatami. Dlatego jest to zabieg całkowicie bezpieczny dla zdrowia. Wcześniej, w czasie wywiadu lekarskiego, trzeba jednak wykluczyć wszystkie choroby stanowiące przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu wolumetrii. 

Sprawdź!  Biegunka u niemowlaka

Jak przebiega zabieg?

Przede wszystkim uspokajamy – zabieg kwasem hialuronowym jest jest całkowicie bezbolesny. Przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym w obrębie twarzy i bez użycia skalpela. Najczęściej stosuje się specjalny krem znieczulający.  Pacjentka może jedynie doznawać uczucia rozpierania warstw skóry, w czasie wstrzykiwania kwasu hialuronowego. Specjalista medycyny estetycznej wprowadza kwas hialuronowy w głębokie warstwy skóry. Jest to specjalna odmiana tzw. usieciowanego kwasu hialuronowego, która jest gęstsza od typowych wypełniaczy zmarszczek. Lekarz wprowadza preparat za pomocą tępo zakończonej igły zwanej fachowo kaniulą. Pozwala mu to na modelowanie konturów twarzy i wypełnienie zapadniętych policzków. Pierwsze rezultaty zabiegu widoczne są zaraz po nim. Może wystąpić lekkie zaczerwienienie skóry, które ustępuje po dwóch lub trzech dniach. Jednak na pełny efekt trzeba poczekać około dwóch tygodni. Wygląd twarzy pacjentki jest bardzo naturalny, ponieważ nie pozostają po nim żadne blizny.

Sprawdź!  Jakie badania diagnostyczne należy wykonać, będąc w ciąży?

Zabieg trwa od 15 do 45 minut. Zależy to od wielkości obszaru skóry, do której jest podawany preparat. Wolumetria twarzy przy użyciu kwasu hialuronowego nie wymaga okresu rekonwalescencji i zaraz po nim można wrócić do codziennych obowiązków. Jej efekty utrzymują się nawet do dwóch lat.

Sprawdź!  Czy tatuaże zmywalne są modne? Jakie są ich największe zalety?

Istnieje jeszcze jeden typ wolumetrii twarzy. Jest to przeszczep własnej tkanki tłuszczowej pacjentki z wybranej części ciała w odpowiednie miejsca na twarzy. Jednak jego efekty są mniej spektakularne niż wolumetria za pomocą kwasu hialuronowego.

Przeciwwskazania i cena

Niestety nie wszystkie kobiety mogą zafundować sobie lifting wolumetryczny. Przeciwwskazane są w czasie ciąży, wyklucza je także karmienie piersią. Wykluczają je także choroby autoimmunologiczne, cukrzyca i przewlekłe choroby skóry. 

Za przeprowadzenie zabiegu wolumetrii twarzy z użyciem kwasu hialuronowego zapłacimy od 1500 do 2000 zł.