zaproszenie ślubne

Zaproszenia ślubne – niezbędny element, który jest związany z organizacją tej wyjątkowej uroczystości. To właśnie dzięki nim para młoda przekaże najważniejsze informacje, a także nawiąże do wybranego motywu, kolorystyki wesela. Na co zwrócić uwagę podczas ich wyboru? Gdzie zamówić i kiedy wysłać? Podpowiadamy!

Zaproszenia ślubne – kiedy je wysłać i co powinny zawierać?

Każde zaproszenie ślubne jest pięknym gestem w stronę gościa i jednocześnie informacją o najważniejszych informacjach na temat uroczystości. Umieść tam informacje o godzinie i miejscu wydarzenia. Przydadzą się telefony pary młodej w części RSVP, aby gość mógł potwierdzić swoją obecność.

Na zaproszeniu w subtelny sposób można też przekazać, jaka jest preferowana forma prezentu. Najlepiej wysłać je kilka miesięcy przed uroczystością. Optymalny czas to 2-3 miesiące przed ślubem. Mieszkasz niedaleko swoich gości? Odwiedź ich osobiście, to dobra okazja do krótkiej pogawędki przed tym ważnym dniem. Jeśli wysyłasz zaproszenie za granicą, dla swojego bezpieczeństwa zrób to 4 miesiące przed planowaną uroczystością.

Sprawdź!  Nowoczesne Metody Laserowego Usuwania Zmian Skórnych

Pamiętaj, aby dokładnie przyjrzeć się imionom i nazwiskom swoich gości. Na zaproszeniu nie powinno być błędu, dlatego warto przygotować sobie wcześniej listę poprawnie odmienionych słów.

zaproszenie w stylu glamour
Zaproszenie w stylu glamour

Gdzie zamówić zaproszenia ślubne?

Najlepiej zamówić zaproszenia ślubne w dobrej drukarni, aby mieć pewność, że papier będzie wysokiej jakości, a czcionka estetyczna i ciągła. Oczywiście możesz postawić na jeden wzór dla każdego gościa i wypełniać imiona oraz nazwiska ręcznie.

Najbardziej eleganckim rozwiązaniem jest personalizacja zaproszeń ślubnych, aby całość była spójna i piękna. Zamów je z większym wyprzedzeniem, aby nie było niepotrzebnego stresu, że nie dojdą na czas. Będzie też czas na ewentualne poprawki. Darmowy projekt i personalizację zaproszeń ślubnych oferuje artMA.

Sprawdź!  Stylizacje z perłowym lakierem hybrydowym – pomysły na romantyczne paznokcie na lato

Dzięki temu ewentualnych poprawek możesz dokonać jeszcze przed otrzymaniem swojego zamówienia. Po akceptacji dowiesz się też, ile będziesz czekać na przesyłkę. Zazwyczaj to tylko kilka dni roboczych.

Zaproszenia ślubne z motywem roślinnym

Estetyka i styl zaproszeń ślubnych

Kształt, kolor bazowy, czcionki – te wszystkie elementy powinny być dostosowane do stylu całego ślubu i wesela. Możesz od razu nawiązać do innych elementów, które będą obecne na sali, np. numerów stołów, menu, planu stołów. Jest wiele motywów, z których możesz wybierać ten najpiękniejszy.

W trendach utrzymuje się styl boho i rustykalny, ale i glamour. To oznacza popularność motywów kwiatowych i roślinnych. Ostatnio pojawiają się także elementy, które nawiązują do odręcznych rysunków albo geometrycznych wzorów. Ciekawymi dodatkami są jutowe sznurki, kolorowe wstążki, papier lustrzany czy kolorowe koperty. Warto je dopasować do ozdób, które będą powtarzać się na sali weselnej. Dzięki temu gość będzie od początku wiedzieć, jaki styl pojawi się na uroczystości.

Sprawdź!  Produkty Zepter - teraz w sklepie internetowym, w którym jakość i elegancki design idą w parze
Zaproszenia z motywem kwiatowym i papierem lustrzanym

Jeśli wprowadzasz na swoim weselu elementy naturalne, warto zwrócić uwagę na ekologiczne kartki z recyklingowanego papieru. To ciekawe zaproszenia ślubne, przyjazne naturze i oddające charakter tej wyjątkowej uroczystości.

Oryginalne zaproszenia ślubne to też takie, które są jak najbardziej personalizowane. Możesz dołączyć do podstawowych informacji o uroczystości swoje zdjęcie. Drukarnie też przygotowują fotografie w postaci specjalnych wkładek. To bardzo miły gest w stronę gości, którzy mogą zostawić sobie zdjęcie na pamiątkę.