Zdrowe soki do picia

Organizm ludzki w dużej mierze składa się z wody. Wie o tym każde dziecko ze szkoły podstawowej, wiedzą też dorośli. Na przestrzeni życia często jest jednak tak, że wody pijemy coraz mniej, zapominając, jakie ma ogromne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Gdy jesteśmy odwodnieni, nie tylko wyglądamy gorzej, ale też gorzej się czujemy. Trudniej skoncentrować nam uwagę, jasno myśleć, planować działania i je podejmować. Często też pojawia się po prostu ból głowy. Warto zatem wypijać odpowiednią ilość wody, przynajmniej dwa litry dziennie.

Zdrowe zamienniki wody gazowanej i niegazowanej


Najzdrowsza do picia jest woda. Warto o tym pamiętać i tak naprawdę minimalizować inne płyny, które są wypijane w ciągu dnia. Sporo osób nie lubi pić jednak zwykłej wody, dlatego mogą spożywać wtedy wszystkie inne napoje, które w dużym stopniu opierają się właśnie na wodzie. Trzeba tylko pamiętać o tym, że mają one zdecydowanie więcej kalorii, bo praktycznie tylko woda jest tak niskokaloryczna. Pewnym zastępstwem dla wody może być zatem sok, jednak to tak naprawdę przysmak, który trzeba traktować jako kolejny posiłek w trakcie dnia. Co zatem wypijać, aby bilans kaloryczny związany z nawadnianiem nie był tak wysoki? Świetnie sprawdzi się na przykład kombucha, która jest teraz jednym z najbardziej modnych hipsterskich napojów. To właśnie tym mianem określa się napój, który przygotowywany jest na przykład na bazie naparu z ziół, do którego doda się specjalne grzyby japońskie kombucha. Grzyb ten nazywany jest grzybem herbacianym. Napój, do którego się go dodaje, charakteryzuje się świetnymi właściwościami prozdrowotnym. Zawiera między innymi mnóstwo drogocennych mikro i makroelementów, kwasów organicznych oraz witam

Sprawdź!  Lampy UV/LED, które koniecznie musisz przetestować!

Sok z jagody kamczackiej

Od czasu do czasu pojawia się moda na jakieś zdrowe pyszne soki, najczęściej produkowane z owoców lub warzyw, które nie są dostępne w naszej strefie klimatycznej. Teraz takim hitem jest sok z jagody kamczackiej. Dlaczego warto wprowadzić go do swojej diety? Ponieważ doskonale ją urozmaica. Sok ten nie zawiera w swoim składzie cukru, ma niezwykle intensywną barwę i wyrazisty smak. Dostarcza wiele wspierających organizm składników odżywczych. Zawiera między innymi mnóstwo witaminy C, która jest niezbędna do budowania odporności organizmu. Jednym słowem każdy, komu zależy na prawidłowym nawodnieniu swojego ciała, bez wątpienia znajdzie na to dobry sposób. Poza wodą można bowiem pić mnóstwo różnych pyszności, które będą tak smakowite, że sięganie po nie stanie się rutyną i przyzwyczajeniem.

Sprawdź!  Suknia dla druhny – jak ubrać się na wesele?