Obecne trendy w fryzjerstwie zmieniają się niezwykle szybko. W tym roku bardzo modny stał się kolor włosów zimne kakao. Odcień nawiązuje do tradycyjnego napoju. Wywołał furorę tegorocznej jesieni. Coraz więcej kobiet decyduje się na ten właśnie kolor włosów. Jaki jest jego sekret? Z pewnością wyróżnia się tym, że pasuje do prawie każdego typu urody, a każdej stylizacji dodaje klasy i subtelności.
Efekt jest bardzo delikatny, co zdecydowanie cenią sobie zwolenniczki naturalnych rozwiązań w fryzjerstwie. Dzięki efektowi świeżości kolor także optycznie odmładza. Farby zimne kakao oferuje obecnie wiele drogeryjnych firm produkujących farby do włosów. Pamiętajmy jednak, aby zbytnio nie eksperymentować i koloryzację oddać profesjonalistom.
Jak wygląda kolor zimne kakao?
Odcień zimne kakao jak sama nazwa wskazuje ma za zadanie imitować kolor tego napoju. To zdecydowanie najmodniejszy kolor jesieni 2022. Zimne kakao to aksamitne połączenie czekoladowego koloru z nieco jaśniejszymi, mlecznymi odcieniami. Kolor zimne kakao jest o tyle ciekawy, że zdecydowanie inaczej prezentuje się na włosach ciemnych i jasnych.
U blondynek może wpadać w odcienie przygaszonego metalicznego lilaróżu, u brunetek i szatynek zaś bardziej będzie przypominać chocolate mauve. Włosy poddane koloryzacji „zimne kakao” wyróżnia chłodna tonacja z metalicznym połyskiem. Efekt koloryzacji jest niezwykle naturalny, co na pewno docenią osoby, które chcą nieco odświeżyć swój odcień brązu. Zimne kakao to bez wątpienia niebanalny kolor.
Jak uzyskać kolor zimne kakao?
W celu uzyskania bardzo jasnych, chłodnych odcieni konieczne jest bardzo mocne rozjaśnienie włosów. W przypadku gdy włosy były farbowane na ciemny kolor należy wykonać zabieg dekoloryzacji. Jak zatem uzyskujemy kolor zimne kakao? Otóż, koloryzacja polega na delikatnym rozjaśnieniu pojedynczych pasm włosów. Pasma te w połączniu z brązowymi odcieniami nadadzą fryzurze mleczno-czekoladowe tony. Koloryzacja musi być jednak bardzo delikatna, a kontrast subtelny, aby nie uzyskać efektu sombre.
Pamiętajmy także aby w celu koloryzacji udać się do profesjonalnego salonu. Przeprowadzanie takich zabiegów w pojedynkę domu może intensywnie zniszczyć strukturę naszych włosów. Fryzjer natomiast z łatwością uzyska wielowymiarowy a zarazem naturalny efekt na którym nam zależy. Dokona on płynnego przejścia między poszczególnymi odcieniami i w sposób bezpieczny rozjaśni pojedyncze pasma. Poinformuje także w jaki sposób dbać o włosy po koloryzacji aby móc się cieszyć oszałamiającym efektem jak najdłużej. Przy odpowiedniej pielęgnacji i utrzymaniu równowagi PEH kolor z pewnością utrzyma się przez wiele miesięcy.
Komu pasuje kolor włosów zimne kakao?
Odcienie zimnego kakao są na tyle uniwersalne, że bez wątpienia będą pasować każdej kobiecie. Jest to idealna propozycja zarówno dla brunetek jak i blondynek. Kolor ten optycznie pogrubia pasma włosów, dzięki czemu cieszy się szczególną popularnością wśród posiadaczek cienkich włosów. Sprawdzi się na każdej długości.
Połączenie jasnego brązu z mlecznym da wielowymiarowy efekt na naszych włosach. Zwłaszcza jesienią i zimą tego typu zestawienia będą prezentować się niezwykle kusząco. Fantastyczny efekt da również połączenie jasnego brązu z odcieniami jasnego fioletu. Koloryzacja odcieniem zimne kakao rozświetla twarz, przez co zyskujemy świeższy efekt. Będzie to nieprzeciętne połączenie dla posiadaczek nieco ciemniejszej, oliwkowej cery, bądź opalenizny. Chłodne, stonowane odcienie brązu będą także pasować kobietom o typie urody „lato”, z delikatną, jasną, porcelanową karnacją. Modna koloryzacja świetnie będzie wyglądać przy pofalowanej fryzurze czy też kultowej grzywce – curtain bangs.
Jakie są inne zimne kolory włosów?
Zimne odcienie to popielate, mokka, metaliczne, matowe i opalizujące. Podczas szukania farb o zimnych odcieniach należy zwrócić na te oznaczone: /1, /2, /7. Cyfry mogą być także zastąpione literami. Przykładowo oznaczenie A- ash czyli popielaty, V-violet- fioletowy. W celu odróżnienia zimnych kolorów farb od ciepłych należy sugerować się oznaczeniami na opakowaniu farby. Nie warto zwracać uwagę na kolor prezentowany na opakowaniu przez modelkę. Zdjęcia często mogą przekłamywać rzeczywistość.
Należy więc skupić się na stricte technicznej wiedzy, popartej oznaczeniami producenta. Pierwsza cyfra kodu oznacza poziom koloru, czyli kolor główny. Natomiast pierwsza cyfra po przecinku to odcień refleksu dominującego. To po refleksie dominującym rozpoznajemy czy farba jest z grupy odcieni zimnych czy ciepłych. Kolejna cyfra po przecinku to zaś refleks dodatkowy.
Chłodny odcień włosów można uzyskać za pomocą farby o zimnym odcieniu lub przy użyciu tonera. Do pielęgnacji chłodnych kolorów włosów należy używać niebieskich, ochładzających kolor szamponów. Warto także od czasu do czasu przeprowadzić na włosach zabieg laminowania.
Przykłady zimnych kolorów:
- popielaty blond,
- platynowy blond,
- pieczarkowy blond,
- zimny opalizujący brąz,
- mroźne kakao.