Aby odpowiednio zadbać o swoje ciało, włosy i usta, nie musisz wcale inwestować w kolejne markowe kosmetyki. Do przyrządzeniu wartościowego peelingu cukrowego wystarczy Ci bowiem kilka podstawowych składników, które znajdziesz jeżeli nie w domu, to w lokalnym sklepiku. Sprawdź, jak stosować i jakie właściwości posiada domowy peeling cukrowy do pielęgnacji ciała oraz ust.
Peeling z cukru do ciała – jak stosować?
Cukrowy peeling do ciała to zabieg, który polega na usunięciu zrogowaciałego naskórka. Jest to zabieg całkowicie naturalny, bezpieczny i łagodny dla skóry. Cukier delikatnie złuszcza naskórek, a oliwa z oliwek nawilża i odżywia skórę.
Polecany jest szczególnie osobom, które posiadają skórę suchą, wrażliwą i skłonną do podrażnień.
Zabieg ten jest bardzo prosty do wykonania. Wystarczy użyć do jego przygotowania cukru, oliwy z oliwek i cynamonu. Składniki dokładnie wymieszać i nanieść na ciało. Masować przez kilka minut, a następnie spłukać ciało letnią wodą.
Peeling cukrowy jest zabiegiem, który można wykonywać samodzielnie w domu.
Zalety peelingów cukrowych:
- całkowicie naturalny
- bezpieczny dla skóry
- pomaga w pozbyciu się cellulitu
- delikatnie złuszcza naskórek
- nawilża i odżywia skórę
- prosty do wykonania
- można go wykonywać samodzielnie w domu
Wady peelingów cukrowych:
- nie nadaje się do skóry tłustej i mieszanej
- nie powinien być stosowany u osób zmagających się z trądzikiem
- nie powinien być stosowany u osób z alergią na cukier
- może powodować podrażnienia skóry
- nie powinien być stosowany u osób z łuszczycą
- nie powinien być stosowany u osób z egzemą
- nie powinien być stosowany u osób z oparzeniami słonecznymi
Cukier do peelingu powinien być o dużej zawartości glukozy i fruktozy. Najlepszy będzie cukier trzcinowy lub buraczany. Cukier używany do peelingu należy przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.
Domowy peeling cukrowy – jakie daje efekty?
Peeling cukrowy daje efekt delikatnego złuszczenia naskórka. Skóra staje się gładka, miękka i aksamitna w dotyku. Ponadto, zabieg ten nawilża i odżywia skórę, dzięki czemu wygląda ona zdrowo i młodo. Szczególnie zalecany jest przy tym osobom, które mają skórę suchą, wrażliwą i skłonną do podrażnień.
W efekcie stosowania peelingu z cukrem wyrówna się koloryt skóry; ciało będzie gładkie i odżywione. Peeling ten zapobiega ponadto powstawaniu zaskórników. Przyspiesza też proces regeneracji komórek skóry.
Peeling cukrowy do ust – sposób na gładkie i miękkie wargi
Niesprzyjające warunki atmosferyczne, takie jak mroźne powietrze, czy niska temperatura, potrafi prowadzić do wysuszenia ust. Aby zapobiec negatywnym efektom, jakie ma na nas zimna pogoda, warto regularnie stosować domowy peeling do ust, który usuwa martwy naskórek.
Jeśli chcesz, by kolorowa szminka lepiej prezentowała się na Twoich ustach, zabieg peelingu drobnoziarnistego z wykorzystaniem cukru może być niezbędnym elementem pielęgnacji.
Najprostszy peeling cukrowy
Samodzielne przyrządzenie peelingu cukrowego w domu nie powinno sprawiać nikomu problemów. Nawet jeśli nie mamy zbyt wielu talentów na tym gruncie, do najprostszego peelingu wystarczy nam pół szklanki cukru, pół szklanki oleju kokosowego lub oliwy z oliwek i opcjonalnie wybrany olejek eteryczny, który nada całości przyjemnego zapachu.
Domowy peeling cukrowy z kawą
Dla miłośników urozmaiceń w codziennej pielęgnacji ciała, w trakcie peelingu możesz skorzystać z fusów do kawy. Peeling kawowy z cukrem może być ponadto wzbogacony o masło shea i olej kokosowy. Wszystkie składniki wymieszaj ze sobą i nałóż na oczyszczone ciało lub usta.
Domowy peeling cukrowy z cynamonem
Do przygotowania równie prostego cukrowego peelingu do ciała należy użyć:
- 1/2 szklanki cukru
- 1/2 szklanki oliwy z oliwek
- 1 łyżeczka cynamonu
Wszystkie składniki dokładnie wymieszać. Nakładać na ciało i masować przez kilka minut. Po peelingu dokładnie spłukać ciało letnią wodą.
Miodowy peeling do ust
W celu pozbycia się martwego naskórka ze swoich ust, możesz wzbogacić powyższy przepis o miód, dodając go do mieszanki cukru, oliwy z oliwek i łyżeczki cynamonu. Całość możesz nawet przechowywać przez dłuższy czas w pojemniczku – wszystko dzięki antybakteryjnym właściwościom miodu oraz oleju kokosowego.