Każda kobieta pragnie mieć gładką i jedwabistą skórę. Aby tego dokonać, niemal codziennie trzeba golić dużą powierzchnię ciała. Jest to nie tylko uciążliwe i czasochłonne, ale także przyczynia się do pogorszenia stanu skóry (na przykład poprzez podrażnienia mechaniczne). Czy istnieje zatem skuteczny sposób, eliminujący powyższe niedogodności i zapewniający gładką skórę? Tak – jest to depilacja laserowa, o której opowiemy w naszym artykule.
1. Depilacja laserowa – jak przebiega?
2. Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?
Depilacja laserowa – jak przebiega?
Na początek warto zasięgnąć informacji na temat tego, jak przebiega depilacja laserowa. Po pierwsze każdy taki zabieg poprzedza konsultacja ze specjalistą, który kwalifikuje do zabiegu. Wykonywana jest wówczas próba laserowa, aby wszystko przebiegło bezpiecznie i bez komplikacji. Celem takiej próby jest również optymalne dobranie parametrów zabiegu do konkretnej klientki.
Emitowana przez laser LightSheer łagodna wiązka promieni laserowych niszczy mieszki włosowe, lecz przy tym jest zupełnie bezpieczna i nie oddziałuje w żaden sposób na organizm. By zabieg był skuteczny, zaleca się trzykrotne poddanie się procedurze – wynika to z tego, że laser niszczy tylko włosy, które znajdują się w fazie aktywnego wzrostu, a nie wszystkie włosy na naszym ciele wyrastają w tym samym czasie. Ponadto należy pamiętać, że depilacja laserowa usuwa wyłącznie ciemne włosy, nie zaś te w kolorze blond czy rudym (ze względu na brak barwnika).
Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?
Zabieg depilacji laserowej – jak już wcześniej wspomnieliśmy – polega na zastosowaniu wiązki światła laserowego na owłosioną powierzchnię skóry. Przed zabiegiem należy ogolić skórę na gładko (najlepiej tego samego dnia). W przypadku wyjątkowo wrażliwych obszarów (pachy, głębokie bikini) można zastosować krem znieczulający. Poza tym skóra musi być czysta, bez kremów, kosmetyków, dezodorantów itp.
Zabiegi powtarza się w odstępie 6-12 tygodni. Po zabiegu może dojść do zaczerwienienia i delikatnego obrzęku, lecz objawy te ustępują w ciągu kilku dni. Po zabiegu obowiązuje natomiast kilka zaleceń, takich jak: zakaz opalania się, zakaz wyrywania włosków, zakaz stosowania leków i kosmetyków złuszczających skórę. Ponadto przez kilka pierwszych dni nie należy moczyć skóry w gorącej wodzie (lepiej wziąć letni prysznic, niż korzystać z gorącej kąpieli), nie należy korzystać z sauny i basenu. Jeżeli zaś chodzi o pielęgnację skóry poddanej zabiegowi, to zalecane jest smarowanie maścią solcoseryl lub kremem alantan, bepanthen, zinnalfat, cilcafate, panthenol – 2 do 3 razy dziennie.